تبلیغات

علی آخوند آرخی: گرو ه های منحرف در صدد کم رنگ کردن سنت های پیامبرمان هستند

Article Image

b_300_300_16777215_10_images_arrekhiii.jpg

اساس نیوز :نماز جمعه مسجد امام ابوحنیفه رضی الله تعالی عنه قزاق محله گرگان در نوزدهمین  روز از آذرماه  فصل پاییز با حضور نمازگزاران اهل سنت برگزار شد.

به گزارش خبرنگاراساس نیوز علی آخوند آرخی خطیب مسجد جامع امام ابوحنیفه رضی الله تعالی عنه  با تبریک ایام مولود حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه وآله وسلم با اشاره به وقایع صدر اسلام خطاب به مردم نمازگزارگفـت:در زمان نبی اکرم صلی الله علیه و سلم  بیش از صد سال از اختلاف میان قبایل اوس و خزرج می گذشت و طی آن انسان های بسیاری کشته شدند.سرانجام این دو قبیله بزرگ با تدبیر و دوراندیشی حضرت پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم به صلح رسیده و وحدت عمیقی بین شان ایجاد شد.
آخوند آرخی افزود:قبایل اوس و خزرج نزدیک بود برای همیشه به آتش جهنم دچار شوند. اما این انس و الفت به حکم خداوند متعال و با درایت نبی مکرم اسلام میان شان  برقرار گردید به طوری که درجریان جنگ بدر در برابر حملات کفار از یکدیگر محافظت می کردند. این باید درس عبرتی برای ما مسلمانان باشد.
خطیلب مسجد جامع ابوحنیفه رضی الله تعالی عنه ادامه داد:همه ما می دانیم که ربیع الاول ماه رحمت و فضیلت است.پیامبر عظیم الشان ما دراین ماه به دنیا آمد. در این ماه معجزات بسیاری اتفاق افتاد و نبوت ازبنی اسرائیل که از زمان اسحاق علیه السلام شکل گرفته بود برداشته شد.عبدالمطلب در بدو تولد, ایشان را هفت باردور کعبه طواف داد و بابت این موهبت الهی ,خداوند متعال را شکر کرد.سنت نبی اکرم و بزرگی ایشان در دنیا بی مانند است.
آخوند آرخی روز دوشنبه را سرآغاز بسیاری از رویدادهای مهم دانست و خاطر نشان ساخت:هجرت پیامبراکرم صلی الله علیه وآله وسلم در روز دوشنبه اتفاق افتاد.ورود ایشان به مدینه در روز دوشنبه بود.نصب حجرالاسود در بنای کعبه در روز دوشنبه انجام شد . فتح مکه و نزول سوره مائده هم در روز دوشنبه اتفاق افتاد.
این خطیب اهل سنت خاطرنشان تصریح نمود:بعضی وقت ها انسان ها عملی را انجام می دهند که درآن ها غرور ,ریا و تکبر است.نفس انسان و جسم انسان مشغول شهوات است و به انسان اجازه نمی دهد تا به موت فکر کند.رضای خدا را فراموش می کنیم و سعی داریم تا رضای مخلوق را به دست آوریم.ما باید درانجام هرکاری آخرت را در نظر بگیریم.
آخوند آرخی ضمن انتقاد ازفعالیت برخی جریان های انحرافی در جامعه گفت:عواملی در جریان هستند تا تا ما سنت پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم را کامل به جا نیاوریم.با کوچکترین بهانه ای سنت ها را و به خصوص سنت های موکده را به فراموشی می سپاریم.
وی ایراد گیری امت اسلامی ازیکدیگر و ازدولت مردان را جایز ندانست و افزود:به دل گرفتن ضعف دیگران امت اسلام را تضعیف کرده و باعث کم شدن محبت وافزایش بد بینی ها می شود.در زمان پیامبراکرم صلی الله علیه وآله وسلم گروهی از منافقین حرکات ایشان را به کفار گزارش می کردند، اما ایشان آن ها را بخشید. ازسوی دیگر عده ای نیز برای مطاع دنیا از راه حق خارج شده و با انجام کارهای غیر اخلاقی مانند شهادت دروغ بر اساس تعصبات بیجا و افکار نادرست، دستورات خداوند متعال را مد نظر قرار نمی دهند.
آخوند آرخی خواندن نماز وانجام دیگر اعمال را به هنگام قرائت خطبه حرام خواند و گفت:مشغول بودن به هر کاری در هنگام خواندن خطبه حرام است.ضمنا کسانی که  نمازهای  نخوانده دارند پیش ازخواندن هر نمازی بهتر است اول  قضای نماز خوانده نشده را بر جای  آورند.
خبرنگار:طاهرجان

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار