تبلیغات

آخوند میرابی :مولود خوانی برای پیامبر باغی از بستان بهشت است

Article Image

b_0_0_0_10_images_IMG_1006.jpg

اساس نیوز : جشن مولود خوانی حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه وآله وسلم ومراسم تقدیر از تعدادی از خواهران قاری قرآن کریم امروز(پنج شنبه 18 آذرماه )در مسجد پیامبر اعظم روستای سیجوال برگزار گردید.

این جشن که با حضورعلما ,شخصیت ها ,مسوولین محلی و مردم مومن و نمازگزار برگزار گردید .در ابتدای این مراسم امان قاری ایری از قاریان روستای سیجوال در جایگاه سخنرانی قرار گرفت و خطاب به مردم گفت:بر ماست که به جهت این ایام باشکوه جشن و شادی بگیریم و ان شاالله که خداوند به ما پاداش عظیمی داده و جنت فردوس را نصیب مان خواد کرد.لازمه شرکت در این گونه مراسم ها خلوص نیت و خاص به نیت زنده نگه داشتن راه آن پیامبر راستین اسلام است.

وی افزود:به همین منظور باید سخنران علما و اندیشمندان اسلامی را با جان و دل گوش کرد که این از نشانه های آداب مومنین به شمارمی رود.در چنین روزی از خداوند بخواهیم عزت اسلامی را برما عطا کند.

در بخش دوم مراسم مسجد پیامبر اعظم روستای سیجوال الحاج جبار آخوند میرابی امام جمعه و مدیر حوزه علمیه روستای قره تپه طی سخنانی گفت:همه ما جمع شدیم تا برای برگزاری این مراسم ازفضل ,نعمت و برکت الهی بهره بگیریم.

امام جمعه اهل سنت روستای قره تپه بیان داشت:امت اسلامی باید نبی مکرم اسلام صلی الله علیه وسلم  را ازجان و مال  و اولاد خویش اولاتر بدانند.با ارزش ترین داشته یک انسان جانش است. اما پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم از جان هم برای ما اولی تر,عزیزتر و محترم تربه شمار می رود.وی شخصیتی است که خداوند متعال در دوران جاهلیت برای هدایت انسان فرستاد و قرآن کریم را معجزه آن حضرت صلی الله علیه وآله وسلم قرار داد.

آخوند میرابی ادامه داد:قرآن کتاب ارزشمندی  است که انسان ها را بدبختی به خوشبختی می رساند.ازگمراهی به هدایت و از تاریکی به روشنایی رهنمون می نماید.ازبت پرستی , خود پرستی ,خود خواهی و خود بینی به خدا پرستی هدایت می کند.ما هراندازه که از شخصیت ایشان بگوییم باز هم کم گفتیم.

وی خاطر نشان ساخت:امروز کفار به برکت و شوکت قرآن و به برکت راه نورانی نبی مکرم اسلام و به جهت وحدتی که بین شما مومنین برقراراست ،از مبارزه با اسلام عاجز مانده اند.بنابراین برگزاری جشن مولود از دنیا و آنچه که در آن است افضل ترخواهد بود.

امام جمعه روستای قره تپه اظهار داشت:اجرای مراسم مولود خوانی به مثابه باغی از بستان بهشت است که باید برای رسیدن به آن شتاب نمود.در صدر اسلام اصحاب سوال کردند که یا رسول الله جنت جایگاهی در دنیای دیگر است پس چطور می شود که در روی زمین به آن رسید؟ایشان به اصحاب فرمود:درهر مکانی که مسلمین برای ذکر خدا و صلوات بر من اجتماع کنند آن جا جایی ازباغات و بستان بهشت خواهد بود.

این عالم اهل سنت یاد آور شد: امروزه یکی از مهمترین دلایل اجتماع امت اسلامی برگزاری مراسم مولود خوانی پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم  در مساجد , محلات و خانه ها با پایه ریزی مناسب است . بحمدالله ما آن را بدون هیچ سختی و مشقت ,درکمال امنیت و آرامش انجام  داده و از ثوابش بهره کافی صد چندان می بریم.

آخوند میرابی, آزادی پسران و دختران از بردگی و کنیزی ,هدایت انسان ها از بت پرستی به سوی خدا پرستی , از میان برداشتن رسم غلط  زنده به گور کردن نوزادان دختر و... را از دستاورد های پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم برشمرد و در انتقاد از برخی خانواده ها گفت:کفار از دیر باز با دلایل خود ساخته تلاش کردند تا پوشش اسلامی را از زنان و دختران ما بگیرند و کوتاهی های ما باعث شد تا آن ها در انجام ماموریت شان به نتیجه برسند.بدانید که ما جزو امت اسلام هستیم و طریقه و زندگی رفتاری ما باید الهلم گرفته از راه سنت نبوی باشد.

امام جمعه اهل سنت روستای قره تپه از ابوبکر صدیق ,عمر فاروق ,عثمان ذی النورین و علی کرم الله به عنوان انسانهایی یاد کرد که در راه دین و به ثمر رسیدن آن با نبی مکرم امت اسلام همراه شده و در این مسیر جان و مال و زندگی خود را فدا کردند.

دربخش دیگری از مراسم جشن مسجد پیامبر اعظم روستای سیجوال مراسم مولود خوانی برگزار شد.

همچنین محمد قاری ایری امام جماعت مسجد پیامبر اعظم روستای سیجوال  ضمن تقدیر و تشکر ازشرکت علما و مردم نمازگزار در جشن یاد شده هدف از برگزاری آن را تحکیم وحدت هر چه بیشتر میان مردم منطقه خواند و گفت:بی شک  پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم  اسوه وحدت و اسوه مهربانی برای تمام امت است  و برگزاری جشن های باشکوه میلاد آن حضرت می تواند توسعه بخش دین الهی در میان انسان ها باشد.

این مراسم در پایان با ضیافت ناهار و تقدیر از بانوان قاری قرآن کریم به کار خود خاتمه داد.

خبرنگار طاهرجانی

b_0_0_0_10_images_IMG_1096.jpgb_0_0_0_10_images_IMG_0966.jpgb_0_0_0_10_images_IMG_1004.jpgb_0_0_0_10_images_IMG_1065.jpgb_0_0_0_10_images_IMG_1079.jpgb_0_0_0_10_images_IMG_1098.jpgb_0_0_0_10_images_IMG_1054.jpgb_0_0_0_10_images_IMG_0975.jpgb_0_0_0_10_images_IMG_1022.jpgb_0_0_0_10_images_IMG_1050.jpgb_0_0_0_10_images_IMG_1067.jpgb_0_0_0_10_images_IMG_1091.jpgb_0_0_0_10_images_IMG_0972.jpgb_0_0_0_10_images_IMG_1035.jpgb_0_0_0_10_images_IMG_1055.jpgb_0_0_0_10_images_IMG_1093.jpgb_0_0_0_10_images_IMG_1026.jpg

 

 

 

 

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار