تبلیغات

میانمار اجازه ورود کمک های انسانی برای مسلمانان را صادر کرد

Article Image

b_300_300_16777215_10_images_8233791171231173.jpgاساس نیوز: رتنو مرسودی وزیر امور خارجه اندونزی چهارشنبه شب پس از بازگشت از میانمار، اعلام کرد که آنگ سان سوچی وزیر امور خارجه و مشاور دولت میانمار وعده داد کمک های بشردوستانه به دست مسلمانان برسد.

وزیر امور خارجه اندونزی در این نشست ضمن تاکید بر توجه اندونزی به مشکلاتی که در استان راخین در حال رخ دادن است، تصریح کرد که کشورش انتظار دارد شرایط استان راخین به حالت عادی بازگردد و به حقوق انسانی همه جوامع ساکن در این استان از جمله مسلمانانی که در آن زندگی می کنند، احترام گذاشته شود.

به نوشته روز پنجشنبه تارنمای کمپاس، رتنو مرسودی پس از دیدار با «سوچی» با برخی از تشکل های غیردولتی اندونزی نیز که خواستار ارسال کمک برای مسلمانان روهینگیا هستند، دیدار و گفت وگو کرد.

وی با تاکید بر اینکه اندونزی در حال حاضر ساخت 2 مدرسه در استان راخین را به پایان رسانده است، گفت که کشورش به ساخت 6 مدرسه در این استان کمک کرده است.

دیدار وزیر امور خارجه اندونزی و آنگ سان سوچی در نایپیدائو پایتخت میانمار انجام شد. وی اظهار امیدواری کرد که دولت میانمار با رعایت احترام و حفظ حقوق انسانی در بین همه ساکنان استان راخین از جمله اقلیت مسلمان، صلح و ثبات را به این منطقه بازگرداند.

وزیر امور خارجه اندونزی در این سفر همچنین از آمادگی کشورش برای همکاری در توسعه زیرساخت ها، آموزش و بهداشت در استان راخین خبر داد.
رتنو مرسودی سه شنبه هفته جاری به دعوت آنگ سان سوچی همتای میانماری خود عازم این کشور شد تا در خصوص پایان دادن به کشتار مسلمانان روهینگیا با وی رایزنی کند.

آنگ سان سوچی که قصد داشت اوایل هفته جاری به اندونزی سفر کند، پس از برگزاری چندین اعتراض ضدمیانماری علیه دولت این کشور سفر خود به جاکارتا را به تعویق انداخت و پس از دیدار از سنگاپور به کشورش بازگشت.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار