تبلیغات

اجبار دختران مسلمان برای شرکت در کلاس‌ شنای مختلط (آلمان)

Article Image

b_300_300_16777215_10_images_german_flag_mini.jpgاساس نیوز: یک دادگاه عالی در آلمان با درخواست دختر ۱۱ ساله مسلمان برای عدم حضور در کلاس‌های شنای مختلط به خاطر حفظ موازین اسلامی، موافقت نکرد.


به گزارش اساس نیوزبه نقل از گاردین، دادگاه عالی آلمان حکم داده که دختران مسلمان باید در کلاس‌های شنای مختلط شرکت کنند و با درخواست دختر دانش آموز مسلمان برای شرکت با پوشش اسلامی در این کلاس ها مخالفت کرد.

 این دختر 11 ساله مسلمان استدلال کرده بود که حتی پوشیدن لباس شنای اسلامی (بورکینی) برای حفظ حجاب او در استخر کفایت نمی‌کند و حتی با داشتن این پوشش نیز برجستگی‌های اندام او دیده می‌شود.

به گفته رسانه‌های آلمانی، این دادگاه روز گذشته در کارلسروهه درخواست تجدیدنظر والدین این دختر را که خواستار عدم شرکت  او در کلاس‌های شنای مختلط بودند رد کرد.

در حال حاضر کشور آلمان در معرض بحث‌های مناقشه‌انگیزی در رابطه با نقش اسلام در جامعه قرار دارد. این درحالی است که آنگلا مرکل صدراعظم آلمان از حزب محافظه‌کاران که به خاطر سیاست درهای باز معروف شده، روز سه شنبه خواستار ممنوعیت حجاب کامل چهره (روبنده) در تمامی مراکز عمومی آلمان شد. به این ترتیب این حکم دادگاه قدمی رو به جلو برای ممنوع کردن آینده روبنده توسط دولت خواهد بود.

b_400_400_16777215_10_images_IMG07013315.jpg

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ
 

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار