تبلیغات

آخوند قربانپور در مراسم جشن میلاد پیامبرتاکید کرد رفتارهای خشن با رویه پیامبر سازگار نیست

Article Image

b_0_0_0_10_images_gharaaa.jpg

اساس نیوز : برای تهیه گزارش از جشن میلاد نور دوعالم حضرت محمد مصطفی صلی الله و علیه وآله وسلم صبح زود راه افتادم تا سرموقع به روستای قره تپه (ازتوابع بندرترکمن)برسم.

خوشبحتانه دقایقی پیش از شروع مراسم به مسجد جامع ابتدای مسیر مسجد جامع رسیدم.طنین نوای قرآن نشان از یک روز باشکوه می داد.جبار آخوند میرابی امام جمعه و مدیر حوزه علمیه روستای قره تپه درمعیت چند روحانی محلی دم درحیاط ایستاده بود و ضمن خوش آمد گویی به مهمانان ,آن ها را به جهت صرف چای و صبحانه به محل اتاق های حوزه علمیه راهنمایی می کرد.

بدنبال سپری شدن یک شب سرد پاییزی دراوایل صبح هوای خوبی در محوطه مسجد جامع جریان داشت.کم کم بر شمار مهمانان افزوده شد.تعدادی از مدعوین  من جمله عبدالرحمان آخوند نیازی  از روستای یل چشمه و مامی آخوند یاقچی نژاد از روستای قوشه سو هردو ازتوابع مراو ه تپه از روز قبل به روستای محل مراسم آمده بودند.از گنبد نیزآمده بودند و بنده دقایقی با آخوند بهلکه ساکن آن شهرهم صحبت شدم.

 b_0_0_0_10_images_IMG_0854.jpg

b_0_0_0_10_images_IMG_0904.jpg

بقیه علما و طلاب مهمان ازبندرترکمن ,سیمین شهر و روستاهای اطراف حضور داشتند.عبدالحکیم فیروزی فرماندار بندرترکمن هم به اجتماع علما اضافه شد.

b_0_0_0_10_images_IMG_0930.jpg

خبرنگاران رسانه ها و تصویربرداران محلی  در محوطه مسجد مستقر شده و به تهیه گزارش مراسم پرداختند.هنوز اوایل صبح بود که مراسم رسمی با سخنرانی احمد آخوند قربان پور امام جمعه اهل سنت شهر فراغی شروع شد.

این عالم اهل سنت در جمع نمازگزاران با بیان اینکه از صدر اسلام تا کنون نسل های زیادی آمده و رفته اند گفت:گذشتگان آمده و رفته اند و ما آن ها را به یاد نداریم. اما علی رغم گذشت 1400 سال شیوه و زندگی نورانی حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه وآله وسلم در یادها و اذهان مانده است و همه جزییات شخصیت والای ایشان را می دانیم.

وی در توصیف پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم گفت:ایشان انسانی دور اندیش بودند و افکار عمیقی داشت.شخصیت والای ایشان از صحبت های عمیق شان معلوم بود و به اصحاب خود در مراقبت از زبان گفتاری تاکید می کرد.

آخوند قربان پور در فرازهایی سخنان خود درباره نبی مکرم اسلام افزود:خداوند عذاب دو گروه ازانسان ها را در همین دنیا نشان داد.گروه اول کسانی هستند که به دیگران ظلم می کنند و گروه دوم شامل افرادی می شود که به انجام صله رحم توجهی نشان نمی دهند.

b_0_0_0_10_images_IMG_0877.jpg

امام جمعه اهل سنت شهر فراغی ابراز محبت کردن را از نشانه های عاقله مندی انسان ها برشمرد و ادامه داد:پیامبراکرم صلی الله علیه وآله وسلم انسانی بودند که همواره به انسان ها محبت می کرد.ایشان بسیار دل رحم بود و وقتی میوه ای به دستشان می رسید آن را به بچه می داد.

این عالم اهل سنت خاطر نشان ساخت:وجود مبارک نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و سلم پر ازمهر وعطوفت بود.ایشان برای اصحابی که شهید می شدند، گریه می کردند و اصحاب را از آزار دیگر بندگان و حتی حیوانات بازمی داشت.

آخوند قربان پور وضعیت کشورهای اسلامی درگیر جنگ را بغرنج خواند و گفت:خبرهایی که امروز به گوش می رسد حکایت از کشتار و آوارگی مسلمین دارد.عده ای سلاح به دست گرفته و به نام اسلام و پیامبر به اعمال خشونت با روی آورده اند آیا این ها به نظر شما به بهشت می روند؟

وی دراین خصوص اظهار داشت:روح پیامبر صلی الله علی وآله وسلم از این جریانات عذاب می کشد.باید سعی کنیم  امت حقیقی باشیم و از پیامبرصلی الله علیه وآله وسلم پیروی نماییم. کسانی که به مال و جان انسان ها تعرض می کنند، نمی توانند جزو امت ایشان باشند.

b_0_0_0_10_images_IMG_0896.jpg

عبدالرحمان آخوند کر امام جمعه موقت بندرترکمن هم در این مراسم  در سخنانی کوتاه گفت:علمی که خداوند به امت اسلامی عطا کرده علم شریعت است و رحمتی که ارزانی بخشیده پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم است.پس هر کسی که پیرو دین اسلام و دنباله روی را نبی مکرم مسلمین باشد درهدایت شدن وی شکی وجود ندارد.

آخوند کر مولود خوانی و فرستادن سلام و درود به روح پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم را جزو سفارشات اولیاء گذشته دانست و از آن به عنوان روشن کننده قلب های مومنین یاد کرد.وی تاکید کرد مولود نبی اکرم صلی الله علیه و سلم  اگر درگذشته با اهمیت بود امروز که فتنه و اختلاف زیاد شده بسیار با اهمیت تر ازگذشته است.

جشن مسجد جامع روستای قره تپه با مراسم مولود خوانی دسته جمعی ادامه یافت و درپایان آخوند میرابی ضمن سخنانی از حضور علما و مردم مناطق مختلف  تقدیر و تشکر نمود.

b_0_0_0_10_images_IMG_0946.jpg

b_0_0_0_10_images_IMG_09001.jpg

خبرنگار :طاهر جانی

 

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار