تبلیغات

کره شمالی سایت فرماندهی سایبری کره جنوبی را هک کرد

Article Image

b_300_300_16777215_10_images_1463981992816_northandsouth_561124_largeth3.jpgاساس نیوز: ارتش کره جنوبی اذعان کرد که سایت فرماندهی سایبری‌اش توسط کره شمالی هک شده است.

به گزارش اساس نیوز به نقل از خبرگزاری یونهاپ، وزارت دفاع ملی کره جنوبی اعلام کرده است: به نظر می رسد که سرور داخلی فرماندهی سایبری به یک ویروس آلوده شده باشد. ما متوجه شدیم که برخی از اطلاعات نظامی شامل اطلاعات محرمانه هک شده است.

درحالیکه کره شمالی اغلب در گذشته دست به حملات سایبری و هک تلفن های مقام های ارشد همسایه جنوبی‌اش می زد، اما هکرها هرگز داده های نظامی را هک نکرده‌اند.

کره جنوبی در سال 2010 فرماندهای سایبری را برای جلوگیری و مقابله با حملات سایبری علیه ارتش خود ایجاد کرد.

شبکه خبری بی.بی.سی گزارش داده که هنوز کاملا مشخص نیست که چه نوع اسناد و مدارکی توسط هکرها هک شده است. این شبکه از قول مسئولان ارتش کره جنوبی گزارش داد که همزمان با کشف حمله سایبری اقداماتی برای جلوگیری از آن صورت گرفت.

کره شمالی هرگونه دخالت در حملات سایبری در سئول را رد کرده اما گزارش ها نشان از این مساله دارد که پیونگ یانگ هزاران متخصص را برای نفوذ به سیستم های امنیتی کره جنوبی به کار گرفته است.

در گزارش بی.بی.سی همچنین آمده که یکی از شهروندان کره شمالی که از این کشور فرار کرده و استاد علوم کامپیوتری است، گفته است که کره شمالی از 2010 بر برنامه نویسی کاربردی (APIs) متمرکز است که می تواند برای انجام حملات علیه زیرساخت های ملی به کار رود.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار