تبلیغات

سناتور آمریکایی: پاکستان با شبکه حقانی برخورد نکند، ازکمک مالی خبری نیست

Article Image

b_300_300_16777215_10_images_139509161057183409386914.jpgاساس نیوز: یکی از اعضای جمهوری خواه کنگره آمریکا ، پاکستان را به عدم برخورد قاطع با برخی گروه های تروریستی متهم کرد و گفت: اگر پاکستان نمی تواند با «شبکه حقانی»  برخورد کند، حتی مستحق دریافت یک دلار هم از آمریکا نیست.

رسانه های پاکستان روز چهارشنبه به نقل از « تِد پو» از اعضای کمیسیون سیاست خارجی مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کردند: گروه شبکه حقانی بیش از سایر گروه های  اقدام به کشتن نیروهای آمریکایی در افغانستان کرده است اما دولت پاکستان به رغم اینکه از زمان حوادث 11 سپتامبر 2001 و حمله آمریکا به افغانستان تاکنون 33 میلیارد دلار از آمریکا پول گرفته، برای مبارزه با این گروه تقریبا هیچ کاری نکرده است.

بسیاری از نمایندگان کنگره و حتی مقامات دولت آمریکا ادعا می کنند که اعضای شبکه حقانی از منطقه وزیرستان شمالی در شمال غرب پاکستان به عنوان یک پناهگاه امن استفاده می کنند و پاکستان باید با افغانستان همکاری کند و مانع از تحرکات شبکه حقانی در خاک افغانستان شود.

پاکستان همواره این اتهام و ادعای آمریکا را رد کرده و مدعی است در مبارزه با تروریسم، هیچ گونه تبعیضی میان گروه های تروریستی قائل نیست و با تمام آنها با جدیت و قاطعیت برخورد می کند.

برخی نمایندگان کنگره آمریکا معتقدند این کشور باید کمک های مالی به پاکستان را که در ازای همراهی اسلام آباد با آمریکا در جنگ علیه تروریسم در افغانستان و حمله به این کشور، از سال 2001 هرسال به دولت پاکستان پرداخت می کند، متوقف کند مگر آنکه پاکستان خواسته های آمریکا را در مسیر مبارزه با تروریسم برآورده کند.

در اریبهشت ماه سال جاری، 277 نفر از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا با پرداخت 450 میلیون دلار از بودجه سال مالی آینده آمریکا به کمک مالی به پاکستان مخالفت کردند و تعداد موافقان تنها 147 نفر بود. دولت آمریکا در بودجه سال مالی 2017، 900 میلیون دلار در قالب صندوق کمک به ائتلاف(حمله به افغانستان)  در نظر گرفته است.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار