تبلیغات

دستور توئیتری ترامپ برای لغو قرارداد بوئینگ

Article Image

b_300_300_16777215_10_images_hhibibg.jpgاساس نیوز: رئیس جمهور منتخب آمریکا معتقد است لغو قرارداد بوئینگ، به کاهش هزینه‌های دولت آمریکا منجر می‌شود.


نیویورک تایمز روز چهارشنبه گزارش داد که دونالد ترامپ با انتشار پیامی در توییتر اعلام کرد مایل نیست دولت آمریکا به قرارداد خود با شرکت بوئینگ برای ساخت هواپیمای مورد نیاز رؤسای جمهور متعهد بماند.

در توییت ترامپ آمده‌است: بوئینگ در حال ساختن یک هواپیمای جدید 747 ایرفورس 1 برای رؤسای جمهور آینده است. اما هزینه‌ها از کنترل خارج شده و به بیش از 4 میلیارد دلار رسیده‌است. این سفارش را لغو کنید.

دولت آمریکا برای دریافت دست‌کم 2 هواپیما از بوئینگ، با این شرکت قرارداد دارد. اما مقامات کاخ سفید کوشیدند ارقام اعلام‌شده از سوی ترامپ را نادرست جلوه دهند. «جاش ارنست،» سخنگوی کاخ سفید، در این خصوص گفت: «باید بگوییم برخی از آمار و ارقامی که به آن‌ها اشاره شده است، ظاهراً گویای ماهیت قرارداد مالی میان بوئینگ و وزارت دفاع نیست.»

قرار است از این هواپیما‌های جدید حدود سال 2024 میلادی بهره‌برداری شود. ارزش سهام شرکت بوئینگ پس از انتشار توییت ترامپ بیش از 1 درصد سقوط کرد؛ ولی با گذشت چند ساعت، بخش بزرگی از این نزول، جبران شد.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار