تبلیغات

هراس والدین آمریکایی از تکلیف قرآنی دانش‌آموزان

Article Image

b_300_300_16777215_10_images_uyftyftyftyfyi.jpgاساس نیوز: والدین دو دانش‌آموز دبیرستان «بدینگفیلد» در شهر ویلسن در ایالت کارولینای شمالی آمریکا پس از اینکه فرزندانشان برای تکلیف کلاس ادبیات انگلیسی، بخشی از قرآن را مطالعه می‌کردند به هراس افتاده و آنان را از رفتن به این کلاس منع کردند.


به گزارش اساس نیوز به نقل از پایگاه خبری «Wilson Times»، مطالعه قرآن، بخشی از درس فرهنگ جهان است که در کلاس انگلیسی مقطع دهم به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود. در این درس دانش‌آموزان در مورد مسیحیت، هندوییسم، بودیسم، اسلام و دیگر ادیان و عقاید مطالبی را می‌آموزند.

در این کلاس کتاب ادبیات «شاهکارهای جهان» که مورد تأیید مسئولان ایالت کارولینای شمالی برای مقطع دهم دبیرستان است، آموزش داده می‌شود.
مادر یکی از این دانش‌آموزان گفت: قرآن یک داستان نیست، ادبیات آن را نیز آن بیرون می‌بینم(!) هرچه که آن‌ها می‌خواهند با این کتاب آموزش دهند، می‌توان با استفاده از کتاب دیگری آموزش داد.

سیاست سازمان مدارس منطقه «ویلسن کانتی» بدین گونه است که مدارس دولتی اجازه حذف یک بخش از یک درس را ندارند و نمی‌توانند یک دین خاص را از این درس حذف کنند.
امبر لینچ، سخنگوی مدارس ویلسن کانتی گفت: متون دینی بخشی از برنامه آموزشی ایالتی است و تا زمانیکه سیاست سازمان مدارس دنبال می‌شود، مدارس موظف به آموزش ادیان مختلف و کتاب‌های آنان هستند.

در پی حملات مرگبار سال‌های اخیر از سوی گروه‌های تروریستی که خود را مسلمان و پیرو قرآن می‌نامند، نگرش‌های منفی علیه اسلام و قرآن کریم افزایش یافته است و هرچند مسلمانان تلاش می‌کنند با برگزاری برنامه‌های آموزشی مختلف این تصورات نادرست را اصلاح کنند، همچنان حوادثی از این قبیل رخ می‌دهد.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ 

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار