تبلیغات

کسی از بانا، توییترنویس ۷ ساله سوری و مادرش خبر ندارد

Article Image
کسی از بانا، توییترنویس ۷ ساله سوری و مادرش خبر ندارد

banaبانا العابد، دختر ۷ ساله مقیم محله قطیرجی در حلب شرقی و مادرش، فاطمه، که آموزگار زبان انگلیسی است ۳ ماه پیش با ایجاد حساب کاربری در شبکه توییتر، جهان را به وارد عمل شدن برای خاتمه کشتار و فجایع انسانی در سوریه فرا می‌خواندند. اما حساب کاربری این مادر و دختر که بیش از ۲۰۰ هزار دنبال کننده دارد، دیروز از این رسانه اجتماعی حذف شد.

خانم فاطمه در پیام روز شنبه (۳ دسامبر/ ۱۳ آذر) خود نوشته بود: «الان مطمئن هستیم ارتش رژیم ما را پیدا کرده است. ای دنیا! همدیگر را در روز دیگری خواهیم دید.»

بانا نیز با انتشار پیامی در ۲۷ نوامبر/ ۷ آذر امسال گفته بود: «امروز منزلی نداریم. خانه ما را بمباران کردند و ما زیر آور مانده‌ایم. اجساد را دیدم و کم مانده بود من هم بمیرم.»

وی در همان روز از همه خواست که برایشان دعا کنند و نوشت: «الآن زیر بمباران شدید هستیم. جایی میان مرگ و زندگی.»

مادر بانا نیز چند ساعت بعد با صدور پیامی خبر داد: «نفرات زیادی در بمباران سنگین کشته شدند. ما هم باید بگریزیم.»

فاطمه در پیام‌های روزهای اخیر خود از کشف شدن محل حضور و ارسال گزارشهای روزانه‌شان، ابراز ترس و واهمه کرده بود. اظهارات او در پیام اخیرش که گفته بود: ”باید بگریزند“، موجب نگرانی‌ها درباره کشته شدن آنها شد. او در آخرین توییتش نوشته است: «جایی نداریم برویم. برای ما دعا کنید. خداحافظ.»

حدود یک‌هزار نفر از کاربران شبکه اجتماعی توییتر پس از مفقود شدن فاطمه و دختر ۷ ساله وی، بانا، پیامی با استفاده از برچسب ”WhereisBana#“ منتشر کردند./ آناتولی؛ سنی آنلاین

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار