تبلیغات

مسلح کردن روستائیان ولایت «نورستان» توسط دولت افغانستان

Article Image

b_300_300_16777215_10_images_1617285.jpgاساس نیوز: رسانه انگلیسی گزارش کرد که نهادهای اطلاعاتی افغانستان روستاهای ولایت نورستان در شرق این کشور را مسلح می‌کنند تا از نفوذ جنگجویان وابسته به داعش به شمال این کشور جلوگیری شود.


به گزارش اساس نیوز به نقل از رویترز، مقامات افغان تلاش می‌کنند که بزرگان قومی و محلی ولایت نورستان را برای کمک به دولت در جلوگیری از گسترش نفوذ جنگجویان وابسته به گروه داعش به این ولایت متقاعد کنند.


بر اساس این گزارش، جنگجویان داعش و خانواده‌های آنها در عملیات‌های مختلف دولت و نیروهای خارجی پراکنده شده‌اند و مجبور به یافتن پناهگاه‌های جدیدی هستند.
به عقیده مقامات افغان، ولایت شرقی نورستان که با پاکستان مرز دارد، پایگاه جدید احتمالی جنگجویان وابسته به گروه داعش در افغانستان است.


مقامات اطلاعاتی افغان می‌گویند که حملات نیروهای ویژه افغان و آمریکا از جمله حملات هوایی بسیاری از جنگجویان وابسته به داعش را مجبور به فرار از ننگرهار به کنر کرده که هم‌مرز با نورستان است.


مقامات امنیتی افغان اعلام کردند که به منظور جلوگیری از حرکت جنگجویان وابسته به داعش به سمت شمال افغانستان، برای روستاهای نورستان سلاح و مهمات و دیگر پشتیبانی‌ها فراهم کرده‌اند.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار