تبلیغات

طرح داعش برای حمله خونین به مراسم سوگند ترامپ(امریکا)

Article Image

b_300_300_16777215_10_images_82331561.jpgبه گزارش اساس نیوزبه نقل از روزنامه «اکسپرس» انگلیس، داعش ظاهرا به منظور انتقال پیام های خود در آستانه مراسم سوگند ترامپ ، تعدادی نیروی جدید مسلط به زبان انگلیسی در ماه های اخیر استخدام کرده است.


نیروهای ویژه آمریکا همزمان با مراسم تحلیف چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا در روز جمعه 20 ژانویه 2017 (اول بهمن) در واشنگتن دی سی، درحالت آماده باش کامل خواهند بود.

بر اساس این گزارش، برخی مدعی اند که تحلیلگران امنیتی، مکاتباتی را بین اعضای داعش پیگیری کرده اند که نشان می دهد این گروه به دنبال به راه انداختن حمله ای گسترده در این روز است.

«مایکل اسمیت» مشاور امنیتی کنگره آمریکا گفت: داعش، تولید نسخه های خاصی از ویدئوهای رسمی خود را با زیرنویس انگلیسی در هفته های گذشته گسترده داده است که تقویت اهدافش در خاک آمریکا را هدف قرار می دهد.

وی گفت: 20 ژانویه همان روزی است که داعش جمعه خونین خواهد نامید. داعش از طریق کانال تلگرامی آژانس وابسته به خود موسوم به «اعماق» فعالیت خود را پس از یک قطعی کوتاه مدت به دنبال حمله ترویستی دوشنبه گذشته در آمریکا، از سرگرفته است.

انتشارگزارش هایی درباره احتمال وقوع جمعه خونین در آمریکا همزمان با هشدار پلیس اروپا (یوروپل) درباره قرار داشتن نام انگلیس در فهرست کشورهایی که احتمال حملات داعش در آنها بالاست، منتشر شده است.
یوروپل همچنین هشدار داده که با توجه به حملات مهلک تروریستی در بلژیک و فرانسه، تروریست ها به احتمال زیاد حملات دیگری را در آینده نزدیک انجام خواهند داد.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار