تبلیغات

ایجاد پایگاه نظامی عربستان در جیبوتی

Article Image

b_300_300_16777215_10_images_40f6fdbcdff24ab6a64a382ba7a18bbc.jpgاساس نیوز: وزیر خارجه جیبوتی ضمن اشاره به عمق روابط این کشور با عربستان اعلام کرد که به زودی با ریاض توافق‌نامه ایجاد پایگاه نظامی در جیبوتی را امضا خواهد کرد.


محمود علی یوسف، وزیر خارجه جیبوتی در مصاحبه با روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط درباره روابط با عربستان گفت: ما از همان آغاز روابط مستحکمی با کشورهای عربی و خصوصا عربستان داشتیم اول به دلیل نزدیک بودن موقعیت جغرافیایی و دوم به دلیل حمایت عربستان، مصر، الجزایر و دیگر کشورهای عربی از جیبوتی برای رسیدن به استقلال.


وزیر خارجه جیبوتی درباره تصمیم عربستان برای ایجاد پایگاه نظامی در کشورش گفت: مذاکراتی میان فرماندهان نظامی دو کشور در این باره وجود دارد. مسئولان نظامی دو کشور دیدارهایی نیز داشته‌اند. ما پیش‌نویس توافق‌نامه امنیتی و نظامی استراتژیکی هم داریم و این طرح همچنان در دست بررسی است. فرماندهان نظامی عربستانی از برخی مناطق جیبوتی که میزبان حضور نظامی عربستان خواهد بود، بازدید کرده‌اند. ما به صورت اولیه با این مسئله توافق کرده‌ایم و تردیدی در این موضوع وجود ندارد اما اگر تکمیل اقدامات زمان ببرد تنها به دلایل فنی است. ما پیش‌بینی می‌کنیم که به زودی این توافق‌نامه امضا شود.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار