تبلیغات

دولت آلمان به دنبال بازگرداندن پناهجویان کشورهای آسیایی

Article Image

b_300_300_16777215_10_images_5858fe42723e420f9dd2e1cf9294ab4f.jpgاساس نیوز: سال جدید میلادی در آلمان با بازگرداندن دسته‌جمعی افغان‌ها شروع می‌شود و پناهجویان آفریقایی نیز قرار است به اردوگاهی در تونس منتقل شوند.


پایگاه اینترنتی هفته‌نامه آلمانی اشپیگل در گزارشی جزئیاتی از طرح‌های دولت آلمان برای بازگرداندن یا ساماندهی متقاضیان پناهندگی منتشر کرد. در این گزارش آمده که در ماه دسامبر و طبق طرح توماس دمزیر، وزیر کشور آلمان نخستین گروه ۵۰ نفری پناهجویان افغان به کشورشان بازگردانده می‌شوند.


نخستین بار در ماه اکتبر بود که دولت آلمان ازبازگرداندن آن دسته از افغان‌هایی خبر داد که تقاضای پناهندگی‌شان رد شده بود. مقام‌های وزارت کشور آلمان در هفته اخیر جزئیات بیشتری درباره بازگرداندن این گروه اعلام کرده‌اند.
سازمان حقوق بشری و مدافع پناهجویان «Pro Asyl» با انتقاد از این تصمیم، شرایط امنیتی فاجعه‌بار و وضعیت شکننده اقتصادی و سیاسی افغانستان را یادآوری کرده است.


بر اساس گزارش سازمان ملل شمار غیرنظامیانی که در ناآرامی‌ها، بمب‌گذاری‌ها و حملات افراط‌گرایان طی ۹ ماه نخست سال ۲۰۱۶ در افغانستان جان باخته‌اند، دست‌کم ۲۵۰۰ تن بوده است اما دولت آلمان در توجیه اخراج پناهجویان معتقد است که در برخی مناطق این کشور به اندازه کافی امنیت برقرار است.


طرح بازگرداندن پناهجویان افغان، در ماه اکتبر و در نشست بین‌المللی افغانستان در بروکسل کلید خورد. در این نشست قرار شد اروپا طی چهار سال آینده، ۱۵میلیارد دلار کمک مالی کند اما پرداخت‌کنندگان از جمله آلمان آشکارا گفتند که در ازای این کمک‌ها انتظاراتی دارند که پیش از همه مهار موج پناهجویان از این کشور است.


اخیرا گفته شد که دولت افغانستان در ازای این کمک، ۸۰ هزار پناهجوی اخراج شده از کشورهای اروپا را خواهد پذیرفت. حدود ۴۰ هزار تن قرار است از آلمان به افغانستان باز گردند.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار