تبلیغات

مولانا عبدالحمید در دومین اجلاس استانی نماز: ستاد اقامه نماز از راه‌اندازی نمازخانه‌های اهل‌سنت در کلان‌شهرها حمایت کند

Article Image

به گزارش سنت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان، مولانا عبدالحمید در این جلسه که دکتر مظفر، قائم‌مقام رئیس ستاد اقامه نماز کشور در آن حضور داشت، اظهار داشتند: گاهی اوقات در برخی کلان‌شهرها مردم، به‌ویژه اهل‌سنت برای اختصاص مکانی به‌منظور اقامه نماز جماعت با مشکلاتی مواجه می‌شوند.
ایشان خاطرنشان کردند: در برخی کلان‌شهرهای کشور وقتی چند خانواده در یک محله می‌خواهند مسجد یا نمازخانه‌ای داشته باشند تا نمازشان را اقامه کنند، برای برخی افراد و نهادها سوءتفاهم و بدگمانی‌هایی پیش می‌آید، به‌طوری که در بعضی موارد شاهد سر و صداها و جنجال‌هایی هم در این زمینه بوده‌ایم.
امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان با استناد به آیه‌ی «الَّذِینَ إِنْ مَکَّنَّاهُمْ فِی الْأَرْضِ أَقَامُوا الصَّلَاهَ وَآتَوُا الزَّکَاهَ وَأَمَرُوا بِالْمَعْرُوفِ وَنَهَوْا عَنِ الْمُنْکَرِ وَلِلَّهِ عَاقِبَهُ الْأُمُورِ» [الحج:۴۱] گفتند: نماز یک موضوع ویژه و استثنایی است. ستاد اقامه نماز و همه‌ی ما باید با هر فرد، مذهب، ملت و گرایشی که بخواهد نماز را برپا دارد همکاری کرده و از او حمایت کنیم تا با مشکلی مواجه نشود.
مولانا عبدالحمید به موضوع «درخواست مجوز برای اقامه نماز» اشاره کردند و گفتند: یادم هست یک بار در یکی از شهرها از اهل‌سنت درخواست شده بود برای برگزاری نماز مجوز بیاورند. بنده در دیداری که با وزیر محترم ارشاد داشتم از ایشان پرسیدم: شما برای نماز مجوز صادر می‌کنید؟ وزیر ارشاد این موضوع را به شدت رد کرد و گفت: یکی از مواردی که نیاز به مجوز ندارد «نماز» است.
مدیریت دارالعلوم زاهدان در ادامه تصریح کردند: در نظام جمهوری اسلامی باید هر کسی در هر جا و به هر شیوه‌ای که می‌خواهد بتواند نماز بخواند. رهبر معظم انقلاب نیز در یکی از سخنرانی‌های‌شان به این موضوع تاکید کردند و به مردم توصیه کردند در پارک‌ها، خیابان‌ها و هرجای مناسبی که وقت نماز رسید، نمازشان را ادا کنند و نگذارند نماز قضا شود.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار