تبلیغات

“تالاسمی‌ها”، بیشترین مصرف کننده خون در سیستان و بلوچستان

Article Image

دکتر سهیلا خسروی در گفت‌وگو با ایسنا افزود: بیماران تالاسمی سیستان و بلوچستان سالیانه بیش از ۵۰ هزار واحد خونی مصرف می‌کنند.

رییس سازمان انتقال خون سیستان و بلوچستان گفت: ۲ هزار و ۹۰۰ بیمار تالاسمی، ۷۶۰ بیمار دارای اختلال نادر خون ریزی دهنده، بیماران دیالیزی، حوادث و سوانح و غیره در استان نیازمند اهدای خون هموطنان هستند.

وی خاطرنشان کرد: از آنجایی که در کنار کاهش اهدای خون در سیستان و بلوچستان، استان‌های معین تامین کننده خون مورد نیاز بیماران استان نیز دچار کمبود اهدای خون شده‌اند، روزانه ۳۵۰ واحد خون و فرآورده‌های خونی در استان مورد نیاز است که ضروری است مردم نوع‌دوست استان نسبت به این امر خداپسندانه اقدام کنند.

رییس سازمان انتقال خون سیستان و بلوچستان همیاری مردم استان در زمینه اهدا خون را خواستار شد و گفت: کمبود خون جان بیماران استان را تهدید می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: اکنون بیماران خاص استان و به خصوص بیماران تالاسمی بیش از پیش نیازمند خون اهدایی مردم نوع دوست استان هستند.

خسروی ادامه داد: اکثر بیماران تالاسمی نیاز به دو واحد خون دارند که باید حسب مصرف ثابت این بیماران به طور مرتب خون مصرفی جایگزین شود که این بخشی از مصرف خون در سیستان و بلوچستان است.

رییس سازمان انتقال خون سیستان و بلوچستان گفت: سالانه ۱۶هزار واحد خون(گلبول قرمز متراکم) در این استان کمبود داریم که از استان‌های همجوار به عنوان معین دریافت می‌شود.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار