تبلیغات

اختلال درخودماندگی(اوتیسم)در کودکان

Article Image
اوتیسم ( درخودماندگی ) در کودکان

اوتیسم

این اختلال در توانایی کودک برای برقراری ارتباط با دیگران اشکال ایجاد می‌کند. اوتیسم ( درخودماندگی )معمولاً تا سن ۳ سالگی مشخص می‌شود و در پسران بیشتر از دختران رخ می‌دهد.علت آن نامعلوم است اما زمینه‌ی ژنتیکی دارد و ممکن است با صدمات جزئی به مغز قبل از تولد ، در حین تولد نیز ارتباط داشته باشد.

علائم اوتیسم ( درخودماندگی ) در کودکان

اوتیسم ( درخودماندگی )درجات مختلف دارد اما کودک مبتلا به آن ممکن است علائم زیر را نشان دهد:

۱-    عدم توانایی ارتباط چشمی با دیگران یا جلب توجه دیگران به اشیا با اشاره کردن به آن‌ها
۲-    رفتار تکراری مثلاً تکرار مرتب عمل دست زدن یا تکان دادن یک اسباب‌بازی
۳-    عقب بودن از همسالان در مهارت‌های گفتاری یا زبانی
۴-    بی‌تفاوت به نظر رسیدن نسبت به دیگران
۵-    ترجیح دادن فعالیت‌های انفرادی
۶-    علاقه نشان ندادن به بازی‌های خلاق
۷-    ناراحت شدن از تغییر روال
۸-    اختلالات یادگیری
اگر در مورد رشد گفتاری یا زبانی کودک خود نگران هستید یا کودک شما اختلالات یادگیری دارد یا به نظر می‌رسد که در برقراری ارتباط با دیگران مشکل دارد به پزشک مراجعه کنید.

درمان اوتیسم ( درخودماندگی )در کودکان

اگر کودک شما مشکوک به اوتیسم ( درخودماندگی )باشد به یک روانشناس یا روان‌پزشک کودک معرفی خواهد شد که او را مورد ارزیابی قرار خواهد داد.درمانی برای اوتیسم ( درخودماندگی )در کودکان وجود ندارد.ممکن است کودک شما را با ارتباط درمانی و گفتاردرمانی و آموزش‌های خاص یاری کنند.
بیشتر کودکان مبتلا به اوتیسم ( درخودماندگی )به مدارس مخصوص کودکان دارای اختلالات یادگیری می‌روند اندکی از آن‌ها می‌توانند با یاددادن مهارت‌های فردی به کودکشان تا جایی که امکان دارد به او کمک کنند.

نکاتی در مورد اوتیسم ( درخودماندگی ) در کودکان :
۱-    کودکان مبتلا به اوتیسم ( درخودماندگی ) که تحت درمان قرار می‌گیرند معمولاً به تدریج در دوران کودکی و بلوغ بهتر می‌شوند.
۲-    هرچند بعضی از کودکان مبتلا به اوتیسم ( درخودماندگی ) در بزرگ‌سالی به درجه‌ای از استقلال می‌رسند تقریباً همه‌ی آن‌ها تا حدی معلول باقی می‌مانند و در سراسر مدت عمرشان برقراری ارتباط با دیگران را دشوار می‌یابند.
۳-    اوتیسم ( درخودماندگی )معمولاً تا ۳ سالگی مشخص می‌شود و در پسران بیشتر از دختران رخ می‌دهد.
۴-    درمانی برای اوتیسم ( درخودماندگی )وجود ندارد و ممکن است روانشناسان روان‌پزشکان با ارتباط درمانی و گفتاردرمانی و آموزهای خاص کودکان مبتلا به اوتیسم ( درخودماندگی )را یاری کنند.منبع : کودک آنلاین

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار