تبلیغات

خطیب نماز جمعه بندر ترکمن بر ضرورت شناخت بیشتر پیامبر اکرم تاکید کرد

Article Image

b_300_300_16777215_10_images_koorr2.jpg

اساس نیوز : پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم تا آخرین لحظات حیاتش ازخداوند متعال می خواست برامتش رحم کند.

به گزارش خبرنگاراساس نیوز امام جمعه بندرترکمن درسخنرانی پیش ازخطبه های روز (12 آذرماه ) ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول خطاب به نمازگزاران گفـت:همانطورکه می دانید دراین ماه مبارک و پربرکت,رحمت اللعالمین حبیب خدا محمد مصطفی صلی الله علیه وآله وسلم به دنیا آمده است.

اکنون که دراین ماه نورانی قرار گرفته ایم لازم است بیش ازپیش پیامبراکرم (ص) را مورد تکریم واطاعت خود قراربدهیم . بدون شک هرکس به ایشان احترام گذاشته و ازدستوراتش اطاعت نماید، همانا ازدستورات خداوند اطاعت کرده است در روزقیامت با پیامبر(ص), صدیقین و شهدا محشورخواهد شد.

عبدالرحمان آخوند کر راه اشقیاء وفرمانبرداران از نفس را منتهی به درد و عذاب دانست و افزود:این ها کسانی هستند که در دنیا به هوا و نفس خود مشغول بوده و به کاری جز لذت دنیوی نپرداخته اند.آن فردی که ابولهب نام گرفته و درموردش سوره تبت نازل شده است وی درهنگام به دنیا آمدن پیامبر(ص) یکی ازکنیزانش را آزاد می کند و به واسطه همان درمجازاتش تخفیف داده می شود.پس  وقتی که شخصی مانند ابولهب به واسطه خوشحالی مولود پیامبر(ص) درمجازاتش مورد تخفیف واقع می شود، ما مسلمین که موحد هستیم چرا نباید این ماه مبارک را مورد تکریم و احترام قرار دهیم؟

 خطیب نماز جمعه بندرترکمن افزود:خداوند رسولی را برایمان فرستاده است که سختی و مشقت را برای امتش نمی خواست و با مومنین بسیار مهربان بود پس باید رب متعال را بابت این نعمتی که ازجنس خود ماست شکرگذاری نماییم.

وی سی و پنج نشانه و آیت را جزو معجزات پیامبر(ص) دانست و با اشاره به برخی ازآن موارد گفت:پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم در لحظه به دنیا آمدن توسط فرشته گان شسته شده و پاک بوده است.

ایشان درهمان هنگام کلمه لااله الا الله را بر زبان می آورد و فرشتگان برایشان سلام می گویند.درآن حالت پیامبر(ص) را نوری احاطه می کند .نوری که مشرق و مغرب را روشن می سازد و چشمه های خشک پر از آب شده و درختان و زمین می شکفند.از آسمان ندا می رسد که پیامبر مصطفی صلی الله علیه وآله وسلم به دنیا آمده است.درآن لحظه تمام بت های روی زمین ویران شده و   آتشکده ها خاموش می گردند.همچنین به اذن خداوند,تمامی حیوانات در آسمان و زمین به یکدیگر مژده به دنیا آمدن پیامبر(ص) را می دهند.

آخوند کرتعدادی دیگر ازمعجزات شامل دوران حیات آن حضرت(ص) را چنین برشمرد:معجزاتی که  پیامبر ما داشت در انبیاء دیگر وجود نداشته است که ازآن نمونه می توان به بدن مبارک شان اشاره کرد که درآن 20علامت از معجزه وجود داشته است.

بدن مبارک ایشان سایه نداشت وهرگاه که راه می رفت ابری دربالای سرشان بود که سایه می گستراند.پیامبر(ص) قادربود رویداد های پشت سرش را هم ببیند ،همچنان که رویداد های روبه رو را می دید.ایشان بوی فرشتگان را احساس می کرد و زمانی که جبرئیل می آمد ازطریق استشمام آمدن وی را می فهمید.

روزی بود که حضرت علی(رض) چشم درد پیدا کرد پیامبر(ص) به جهت معالجه آن قدری را آب دهان مبارک شان را به چشم  های حضرت علی(رض) مالیدند که درنتیجه چشم های آن حضرت(رض) بصورت آنی شفا پیدا کرد طوری که می توانست اجسام دور دست را هم به خوبی ببیند.درشبی ام المومنین حضرت عایشه سلام الله علیها سوزن نخش را گم کرده بود و بیم آن داشت تا مبادا آن سوزن به پای مبارک پیامبر(ص) برود که ایشان لحظاتی دهانشان را بازکرده و به واسطه نوری که ازدندان های مبارک شان تابید حضرت عایشه سلام الله توانست آن سوزن نخ را پیدا کند.

امام جمعه بندرترکمن در پایان سخنانش  حال عمومی حاج آخوند عابدی کر امام جمعه مسجد جامع قبا و مدیر حوزه علمیه بندرترکمن که اخیرا در بیمارستان گرگان بستری شده است را مساعد توصیف کرده و درخاتمه برای شفای عاجل این عالم ربانی و کلیه بیماران به درگاه خداوند دعا نمود.

خبرنگار:طاهرجانی

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار