تبلیغات

آزاد سازی شهرک بوتیگ از دست داعش (فیلیپین)

Article Image

b_300_300_16777215_10_images_524563.jpgاساس نیوز: یک مقام رسمی نیروهای مسلح فیلیپین اعلام کرد بدنبال عملیات علیه گروه مائوته همپیمان داعش در بوتیگ در استان لانائوی جنوبی، 62 نفر از اعضای این گروه  به هلاکت رسیدند.


سرتیپ رستیتوتو پادیلا یک سخنگوی نظامی فیلیپین عصر جمعه در نشستی خبری گفت که براساس آخرین آمار تاکنون 62 نفر از اعضای محلی گروه مائوته کشته شده اند.
گروه مائوته به نام «داعش لانائو» نیز خوانده می شود و گروهی افراط گرا متشکل از برخی اعضای پیشین جبهه آزادیخواه اسلامی مورو و تعدادی تروریست خارجی است.

عبدالله مائوته و عمر مائوته  دو برادر این گروه را در سال 2013 بنیان گذاشتند و گفته می شود عمر مائوته فوریه امسال در درگیری با ارتش فیلیپین کشته شده است، هر چند برخی معتقدند وی از این درگیری فرار کرده و همچنان زنده است.

حدود 200 تا 300 نفر از اعضای مائوته روز شنبه هفته گذشته شهرک «بوتیگ» را در جنوب فیلیپین اشغال کردند و 16 هزار نفر از ساکنان مجبور به فرار از خانه های خود شدند و نیروهای نظامی پس از آن عملیات هوایی، زمینی و توپخانه ای را علیه این گروه آغاز کردند.
به نوشته روز شنبه تارنمای «روزنامه سان استار» سخنگوی نظامی فیلیپین، گفت که علاوه بر کشته شدن 62 نفر از اعضای این گروه در این عملیات، 15 عضو گروه تروریستی نیز در درگیری که از تقریبا یک هفته پیش آغاز شده زخمی شدند.

پادیلا گفت که حدود 37 سرباز و نظامی دولتی نیز زخمی شدند که تعدادی از آنها مربوط به انفجار کنار جاده ای در مسیر محافظان 'رودریگو دوترته' رئیس جمهوری فیلیپین بود.
وی گفت: این منطقه به طور مداوم تا زمانی که تضمین شود این تروریست های محلی قادر به بازگشت به منطقه نخواهند بود، محافظت خواهد شد.
مقام نظامی فیلیپین اعلام کرد در حال حاضر منطقه آماده بازگشت ساکنان محلی به خانه هایشان و از سرگیری زندگی عادی است.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار