تبلیغات

وزیر خارجه ترکیه خواستار آتش بس فوری در سوریه شد

Article Image

b_300_300_16777215_10_images_moolood.jpg

اساس نیوز :وزیر خارجه ترکیه امروز جمعه ضمن بحرانی خواندن اوضاع در شهر حلب سوریه، خواستار برقراری آتش بس فوری در سراسر سوریه شده است.

مولود چاوش اوغلو وزیر خارجه ترکیه در سخنانی تاکید کرد: شرایط در حلب بحرانی و حساس است و باید یک آتش بس فوری در سوریه برقرار شود.

وی در ادامه مدعی شد که بشار اسد فرد مناسبی برای حکومتداری در سوریه نیست. وزیر خارجه ترکیه در کنفرانس خبری در بیروت ادعا کرد که "این مساله غیر قابل انکار است که رهبر سوریه مسئول مرگ حدود 600 هزار نفر است و کسی با داشتن این رکورد، شایسته اداره یک کشور نیست."

ترکیه یکی از حامیان اصلی تروریست ها و شورشیانی است که برای سرنگونی دولت بشار اسد در حال جنگ هستند. نیروهای دولتی سوریه طی هفته های اخیر به پیروزی های بزرگی در شرق حلب دست یافته اند.

چاوش اوغلو گفت: ترکیه در حال رایزنی با ایران و روسیه دو متحد اصلی بشار اسد و همین طور سوریه و لبنان است تا راهکاری را برای پایان دادن به بحران سوریه پیدا کند.

وی در اظهاراتی مداخله‌جویانه مدعی شد که باقی ماندن بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه در قدرت با اصل عدالت بین‌المللی در تضاد است.

وزیر خارجه ترکیه از نقش‌آفرینی لبنانی‌ها در موضوع آوارگان سوری که به این کشور پناهنده شده‌اند قدردانی کرد.

وی گفت: باید ثبات و امنیت در سوریه تثبیت شود و تفاهم مشترکی بر سر ضرورت آتش‌بس و مبارزه با گروههای تروریستی که مستقیما بر کشورهای مجاور و به‌طور ویژه بر لبنان و ترکیه تاثیر می‌گذارد، وجود دارد.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار