تبلیغات

دیوان عالی پاکستان براجرای سرشماری عمومی توسط دولت تاکید کرد

Article Image

b_300_300_16777215_10_images_ebadi20100913050521937.jpgاساس نیوز: دیوان عالی پاکستان دولت دستور داد از 15 مارس تا 15 می سال 2017 سرشماری عمومی در این کشور انجام شود در غیر این صورت نخست وزیر باید با حضور در دادگاه درباره این سهل‌انگاری پاسخگو باشد.


انور ظهیر جمالی رئیس دیوان عالی پاکستان گفت: تمام دولت‌های ایالتی همچنین ارتش باید برای سرشماری عمومی همکاری کنند زیرا این موضوع برای تعیین خط مش‌های آینده کشور بسیار مهم می‌باشد.
جمالی تأکید کرد: بدون سرشماری عمومی برگزاری انتخابات معنایی ندارد و مانند به سخره گرفتن مردم است.


به گزارش دیلی اکسپرس،رئیس دیوان عالی پاکستان اظهار داشت: زمانی که تعداد واقعی مردم مشخص نیست چطور باید سیاست کشور تعیین شود و چگونه می‌توان از تقلب در انتخابات جلوگیری کرد.
وی افزود: دولت به طور عمد از سرشماری عمومی طفره می‌رود و اگر طبق دستور دیوان عالی عمل نشود نواز شریف نخست وزیر پاکستان باید در دادگاه حاضر شده در این زمینه پاسخگو باشد.


قبل از این مجلس ملی پاکستان اعلام کرد: تا زمانی که ستاد مرکزی ارتش امنیت لازم برای سرشماری را تأمین نکند دولت نمی‌تواند در این زمینه وارد عمل شود و سرشماری عمومی به تعویق افتاد.
نظامیان اعلام کردند در شرایطی که ارتش درگیر جنگ در مناطق مرزی به ویژه وزیرستان است نمی‌تواند نیروی لازم برای اجرای برنامه سرشماری را فراهم کند.
براساس قانون اساسی پاکستان در این کشور باید هر 10 سال سرشماری انجام شود.آخرین سرشماری پاکستان در سال 1998 میلادی انجام شد.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار