تبلیغات

ایجاد مدارس آموزشی داعش در شرق افغانستان

Article Image

b_300_300_16777215_10_images_oii877.jpgاساس نیوز: مسئول ریاست «حج و اوقاف» استان «ننگرهار» در شرق افغانستان اعلام کرد که گروه داعش ۱۰ مدرسه آموزشی در این استان ایجاد کرده است.


«عبدالظاهر حقانی» به رسانه های محلی افغانستان گفت که این گروه 10 مدرسه در این استان ایجاد کرده و به جنگجویان خود آموزش می دهند.
 
حقانی گفت: این مدارس در شهرستان های «اچین» و «ده بالا»، «نازیان» و «کوت» ایجاد شده و دانش آموزان این مدارس پسران جنگجویان این گروه و شماری از ساکنان مردم منطقه هستند.
 
رئیس حج و اوقاف ننگرهار یادآور شد: این مدارس در گذشته ازسوی دولت تاسیس شده بود، اما زمانی که افراد داعش این مناطق را در کنترل گرفتند، مدارس را نیز در کنترل خود در آورده و از آن بیشتر به مقاصد آموزش های نظامی استفاده می کنند.
 
حقانی افزود: افراد داعش در این مدارس آموزش نظامی، تمرینات نظامی و تشکیلات نظامی می دهند.
 
«عطاالله خوگیانی»، سخنگوی استاندار ننگرهار نیز از ایجاد مدرسه داعش در شهرستان «شینوار» خبر داده و افزوده است که برای از بین بردن آن تلاش های خود را آغاز کرده اند.
 
«ظاهر قدیر» معاون مجلس نمایندگان افغانستان روز گذشته از انتقال گروه های طالبان و داعش با مهاجران افغان که از پاکستان بر می گردند، خبر داد و افزود که خانواده های زیادی از داعشی ها با استفاده از نام مهاجران در استان های مختلف جابجا شده اند.
 
وی گفت که دولت به مهاجران زمین برای ساخت خانه توزیع می کنند و اگر به این افراد زمین داده نشود خود با قیمت هنگفت زمین خریداری می کنند.
 
قدیر پیش از این نیز هشدار داده بود که گروه داعش در تلاش تصرف مناطق صعب العبور «تورابورا» در مرز پاکستان است و اگر این مناطق به تصرف آنان در آید باز پس گیری آن حتی ناممکن خواهد بود.

b_400_400_16777215_10_images_asdfghjk.jpghttps://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار