تبلیغات

برنامه‌ریزی داعش برای حملات انتحاری در اروپا

Article Image

b_300_300_16777215_10_images_eraresr.jpgاساس نیوز: فرمانده انگلیسی ائتلاف ضدداعش به رهبری آمریکا از اطلاعات بدست آمده درباره تدارکات گروه داعش برای انجام حملات خرابکارانه در اروپا خبر داد.


«روپرت جونز» معاون فرمانده عملیات ضدتروریستی به رهبری آمریکا اعلام کرد، اطلاعات بدست آمده از شبه‌نظامیان عرب و کرد از این امر حکایت دارد که گروه داعش در حال برنامه ریزی برای انجام حملات خرابکارانه در اروپا و دیگر نقاط جهان است.
 
بنا بر گزارش شبکه «راشاتودی»، این فرمانده انگلیسی ائتلاف ضدداعش جزئیات بیشتری درباره این موضوع اعلام نکرد اما گفت، اطلاعات بدست آمده توسط گروه‌های مسلح در منطقه در سریع‌ترین زمان ممکن با انگلیس و دیگر نهادهای ائتلاف به اشتراک گذاشته می‌شود.
 
این خبر درباره تهدیدات داعش در اروپا در شرایطی منتشر شده است که وزارت خارجه آمریکا نیز به شهروندان خود درباره سفر به اروپا در طول تعطیلات کریسمس هشدار داده است.
 
معاون فرمانده عملیات ضدتروریستی ائتلاف ضدداعش به رهبری آمریکا در گفت‌وگو با روزنامه «تایمز» لندن گفت: «حجم بسیار گسترده‌ا ی از اطلاعات درباره برنامه ریزی تروریست‌ها برای انجام عملیات مخرب در اروپا و دیگر نقاط جهان بدست آمده است. آنچه هم‌اکنون ما روی آن تمرکز کرده‌ایم آغاز عملیات آزادسازی رقه است. چرا که مادامی که تروریست‌ها در رقه باشند، می‌توانند عملیات خارجی را نیز سازمان‌دهی کنند. بنا براین، هرچه زودتر رقه آزاد شود، بهتر است».
 
این مقام نظامی انگلیسی در ادامه تأکید کرد، ممکن است اسناد بسیار بیشتری نیز در این رابطه در شهر موصل بدست آید.
 
کشور انگلستان همچنان در حالت هشدار شدید حملات تروریستی به سر می‌برد و این بدان معناست که احتمال وقوع حملات تروریستی در این کشور بسیار بالا تخمین زده شده است. حدود 70 نفر از نیروهای ویژه در لندن در حالت آماده باش هستند.

 b_400_400_16777215_10_images_qwertyu.jpghttps://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار