تبلیغات

۳۰ هزار هکتار از زمین های سیستان و بلوچستان زیر کشت گندم پاییزه رفت

Article Image

به گزارش سنت نیوز به نقل از ایرنا، رضا نجفی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کشت پاییزه گندم در استان از اوایل آبان آغاز می شود و تا اوایل دی ادامه دارد.
وی پیش بینی کرد: امسال ۶۷ هزار هکتار از زمین های کشاورزی سیستان و بلوچستان به کشت گندم اختصاص یابد.
وی تصریح کرد: تاکنون ۲ هزار و ۵۰۰ تن انواع بذر اصلاح شده و بیش از چهار هزار تن کود شیمیایی میان کشاورزان گندم کار استان توزیع شده است.
وی با بیان اینکه سال گذشته ۷۰ هزار و ۶۰۰ هکتار از زمین های کشاورزی سیستان و بلوچستان زیر کشت گندم رفت اظهار داشت: ۷۱ هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان استان در این مدت توسط اداره غله و تعاون روستایی خریداری و به سیلوها حمل شد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان افزود: کار برداشت محصول گندم با توجه به شرایط آب و هوایی استان همه ساله از اواخر اسفند در مناطق جنوبی استان آغاز می شود و به تدریج تا اوایل تیرماه به مناطق شمالی خواهد رسید.
وی خاطر نشان کرد: کشت گندم در سیستان و بلوچستان زمینه فعالیت بیش از ۵۰ هزار بهره بردار بخش کشاورزی را فراهم کرده است.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به سبب نزدیکی به خط استوا و بهره گیری از رطوبت دریا توانمندی زیادی در تولید محصولات گرمسیری و نیمه گرمسیری و بعضا منحصر به فرد از جمله انبه، موز، پاپایا، گواوا، هندوانه آناناسی، نارگیل، زیتون محلی، مرکبات و غیره دارد.
تولید محصولات کشاورزی در سیستان و بلوچستان در طول سال رواج دارد و زمین های برخی مناطق این استان مانند نیکشهر، سرباز، ایرانشهر، کنارک و چابهار در هر سال توان تولید ۲ بار محصول را دارند.
هم اینک در بیش از ۲۰۰ هزار هکتار از زمین های کشاورزی سیستان و بلوچستان محصولات زراعی و در ۸۰ هزار هکتار از باغ های استان انواع میوه های گرمسیری، نیمه گرمسیری و سردسیری تولید می شود.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار