تبلیغات

حامی ائتلاف فرانسه با روسیه نامزد حزب جمهوری‌خواه شد

Article Image

b_300_300_16777215_10_images_13950723000392_PhotoA.jpg

اساس نیوز :«فرانسوآ فیون» که از سیاست فرانسه در قبال سوریه و روسیه انتقاد کرده، در انتخابات درون حزبی جمهوری‌خواهان پیروز شد.

 به گزارش  اساس نیوز ,«فرانسوآ فیون» با پیروزی در دور دوم انتخابات درون حزبی جمهوری‌خواهان فرانسه نامزد راست میانه در انتخابات سال ۲۰۱۷ شد.

در حالی که وی بر اساس نتایج اولیه انتخابات با فاصله‌ای زیاد پیشتار بود، «آلن ژوپه» وزیر امور خارجه سابق فرانسه که همراه با وی به دور دوم راه یافته، شکست در انتخابات را پذیرفت.

به نوشته روزنامه «لو موند» نتایج اولیه، نتایج اولیه انتخابات از پیشتازی فیون با کسب ۶۹.۵% آرا حکایت دارد.

فیون و ژوپه پس از شکست «نیکلا سارکوزی» رئیس‌جمهور سابق فرانسه در دور نخست انتخابات درون حزبی، به مرحله نهایی راه پیدا کردند.

فرانسوآ فیون در دولت سارکوزی، از سال 2007 تا 2012 نخست وزیر فرانسه بود.

وی از جمله سیاستمداران فرانسوی است که روابط بسیار نزدیکی با «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه دارد و می‌گوید به فرهنگ و تاریخ روسیه بسیار علاقمند است.

وی خواهان ائتلاف با ولادیمیر پوتین درباره جنگ داخلی سوریه و مبارزه با داعش است و معتقد است که سیاست چهار سال اخیر فرانسه در قبال سوریه شکست خورده و باعث تشدید جنگ داخلی در این کشور شده‌ و باید به دنبال راهکار دیگری برای توقف جنگ داخلی در سوریه بود.

فیون همچنین در انتقاد از سیاست‌های «فرانسوآ اولاند» رئیس‌جمهور کنونی فرانسه در قبال روسیه گفته است که این سیاست‌ها مسکو را به تشدید مواضع، انزوا و اقدامات ملی‌گرایانه وامی‌دارد.

انتخابات ریاست جمهوری آتی فرانسه طی روزهای 23 آوریل (3 اردیبهشت 96) و 7 ماه می 2017 (17 اردیبهشت 96) برای تعیین سکان‌دار بعدی کاخ الیزه که پنج سال یکبار با رأی مستقیم مردم انتخاب می شود، برگزار خواهد شد.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار