تبلیغات

دولت افغانستان انتقال شورای رهبری طالبان به داخل این کشور را رد کرد

Article Image

b_300_300_16777215_10_images_8232452071205199.jpgاساس نیوز: محمد هارون چخانسوری  سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان روز یکشنبه به رسانه ها گفت که هیچ گزارش اطلاعاتی مبنی بر حضور شورای رهبری این گروه در داخل افغانستان وجود ندارد و هنوز مراکز امن این گروه در پاکستان قرار دارد.


شاه حسین مرتضوی معاون سخنگوی رئیس جمهوری افغانستان نیزگفت که اطلاعات منتشر شده در رسانه های غربی مبنی بر انتقال شورا یا رهبری طالبان به افغانستان کذب محض است.

وی افزود که گزارش های نهادهای اطلاعاتی افغانستان نشان می دهدکه رهبران وبدنه اصلی طالبان درخارج ازکشوربه سرمی برند و پایگاه اصلی رهبران آنان درخارج از کشور قرار دارد و شواهدی برای انتقال پایگاه های این گروه به داخل خاک افغانستان وجود ندارد.

دراین حال، «فرانز میشل میلیبند» سفیر اتحادیه اروپا در افغانستان به رسانه های این کشور گفته است «حضور دائمی طالبان در افغانستان این پیام را به پیروان آنان و دولتی ها ارسال می کند که بخش وسیعی از خاک این کشور در اختیار این گروه قرار دارد.»

یک منبع طالبان به «اسوشیتدپرس» گفته است که شورای رهبری طالبان از پاکستان به داخل افغانستان انتقال یافته است و ذبیح الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان در تماس با رسانه های محلی افغانستان نیز این خبر را تائید کرده است.
سخنگوی طالبان گفته است که رئیس جمهوری و مقامات دولت افغانستان می دانند که شورای رهبری طالبان به افغانستان انتقال یافته است.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار