تبلیغات

ارسال نامه های تهدیدآمیز به مساجد در امریکا

Article Image

b_300_300_16777215_10_images_7852.jpgاساس نیوز: یک گروه مدافع حقوق مدنی به دنبال دریافت نامه هایی در این مساجد در ستایش از «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری منتخب آمریکا و تهدید به نسل کشی مسلمانان، از پلیس خواست حفاظت از مساجد را افزایش دهد.


روزنامه آمریکایی لس آنجلس تایمز روز شنبه در گزارشی در همین زمینه نوشت: شورای روابط اسلام – آمریکا (CARE) اعلام کرده که نامه دستنویس و فتوکپی شده ای، هفته گذشته به مرکز اسلامی «لانگ بیچ»، مرکز اسلامی «کلرمونت» و مرکز اسلامی «اورگرین» در سن خوزه ارسال شده است.

این نامه گروهی موسوم به «فرزندان شیطان» را خطاب قرار می داد و به امضای گروهی تحت عنوان «آمریکایی های حامی روشی بهتر» رسیده بود.
مساجد شهرهای لس آنجلس چهارشنبه گذشته و مسجد سن خوزه پنجشنبه گذشته این نامه ها را دریافت کرده اند.


بر اساس گزارش شورای روابط اسلام- آمریکا، در این نامه ها آمده است «یک کلانتر جدید در شهر وجود دارد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری است. وی قرار است آمریکا را پاکسازی کند و این اقدام را با مسلمانان آغاز خواهد کرد و او همان کاری را با مسلمانان انجام خواهد داد که هیتلر با یهودیان انجام داد».

b_400_400_16777215_10_images_8232420971204565.jpg«حسام آیولش» مدیر اجرایی شورای روابط اسلام- آمریکا گفت چنین نامه های تنفرآمیزی باعث دلسردی افراد در مساجد لس آنجلس شده است و «لفاظی های غیرمسئولانه و نفرت انگیز» کارزار ترامپ به «سطحی از ابتذال، نفرت و خشم در میان بسیاری از هواداران ترامپ» دامن زده است.


پلیس اعلام کرده است تحقیقات را در این زمینه، به عنوان اتفاقی که تحت انگیزه های نفرت پراکنی انجام شده، آغاز کرده است.
ترامپ در جریان کارزار انتخاباتیش خواستار ممنوعیت کامل ورود پناهجویان مسلمان به خاک کشورش شده بود، اظهاراتی که واکنش و انتقادهای شدیدی علیه وی را به دنبال داشت.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار