تبلیغات

ممنوع القلم شدن نویسنده درباری عربستان

Article Image

b_300_300_16777215_10_images_1689438.jpgاساس نیوز: دولت عربستان طی حکمی، جمال خاشقجی نویسنده درباری را به اتهام اظهارات و افشای روابط آل سعود با رژیم صهیونیستی ممنوع القلم کرده است.


به گزارش اساس نیوز به نقل از نشریه الرای الیوم خاشقجی از نوشتن مقاله ها در روزنامه های داخلی و فرامنطقه ای و از حضور و مشارکت در برنامه های ماهواره ای تلویزیونی نیز منع شده است.
خاشقجی که نویسنده شناخته شده روزنامه الحیات به شمار می رود، به دربار آل سعود نزدیک بوده و با سفر برخی مقامات ریاض به سرزمین های اشغالی و روابط و تعامل رسمی رژیم صهیونیستی و آل سعود مطالبی را منتشر کرد که به گفته مقامات ریاض مشکلاتی را بر دولت عربستان ایجاد کرده است.


b_400_400_16777215_10_images_987.jpgاین نویسنده دربارسعودی در مواضع خود علیه محور مقاومت و نیروهای مردمی الحشد الشعبی عراق شهرت دارد و افشای اطلاعات اخیر از سوی وی در زمینه همکاری های اطلاعاتی عربستان با رژیم صهیونیستی برای ریاض دردسرساز شد.
وی سابقه درگیری های لفظی شدیدی را با نویسندگان مصری پس از مخالفت قاهره با اعزام نیرو به سوریه در حمایت از مخالفان بشار اسد داشته است.


وی پیش از این در موضعی قابل توجه در مورد بحران سوریه گفته بود: نیروی مشترک عربی هرگز تشکیل نخواهد شد و این امر عقب نشینی عربستان از مواضع قبلی خود مبنی بر حمایت از این ایده و جانبداری از مخالفان تشکیل نیروی مشترک عربی را نشان می دهد نیرویی که السیسی آن را بازویی برای تحقق رویای خود مبنی بر به زانو درآوردن انقلابیون لیبی و تشکیل دولت حامی وی در لیبی می داند به گونه ای که زمینه سیطره مصر بر نفت شرق لیبی و استفاده از آن به منظور نجات اقتصاد مصر را فراهم سازد.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار