تبلیغات

امام جمعه بانه ترور علمای اهل سنت عراق بوسیله داعش را محکوم کرد

Article Image

b_300_300_16777215_10_images_ereeraza.jpg

اساس نیوز : امام جمعه اهل سنت بانه روزگذشته (پنجم آذرماه ) درسخنرانی پیش ازنماز جمعه این شهر با تشریح جنایات گروه های افراطی مانند داعش درعراق که منجر به شهادت یک عالم اهل دین شده است گفت:دست های سیاه وپلید اخیر یک روحانی و عالم برجسته دینی را درکشورعراق ترورکرده وگمان می برند که با این کارها می توانند درب های مساجد را بسته ونورخدا را درآن ها خاموش نمایند که صد البته غلط فکرمی کنند.

ماموستا صالح دمامه افزود:مردن ازطریق شهادت نصیب مردان خدا می شود وبرایشان خیر وبرکت به همراه دارد.کسی که در راه الله شهید می شود لطف بزرگی درحقش شده است.عالم برجسته عراقی انسانی کامل ودانا برای رسیدن به خدا بود والله تعالی شربت شهادت را نصیب این بنده پاک خودش کرد.
امام جمعه اهل سنت بانه با بیان این که هیچ کس بی عیب نیست وهیچ کس را نمی توانید پیدا کنید که نیاز به حمایت نداشته باشد تاکید کرد:ازشما مردم خداجوی که درهمه ایام به عبادت خدا مشغول هستید می خواهم که همچنان و مانند گذشته پشت علما را خالی نکنید .تا آن ها بتوانند به پشتوانه این حمایت و با دلگرمی به انجام رسالت خویش ادامه بدهند.
ماموستا دمامه با بیان اینکه تنها پیامبران خدا جزو معصومین واقعی هستند تصریح کرد:برخی انتقادات را برشما مردم عزیز وارد می دانم.علما همیشه درمساجد معابر,جلسات دینی وسختی ها با شما بوده اند اما شما این خادمین به دین را دروقت جشن وشادی هایتان به فراموشی می سپارید درحالیکه جزخوبی و خیربرای ملت خود نمی خواهند ودرجایی که عالم نباشد خیر وبرکت هم نخواهد بود.
این عالم اهل سنت نقش علما را در همراهی با مردم بسیاربرجسته توصیف کرد وادامه داد:علما دربزرگترین مصیبت هایی که به مردم وارد می شود با دلسوزی تمام حضور دارند.وقتی که براثرازدست دادن عزیزی به زحمت می افتید، آنها با حضورتمام وقت خودشان بارسختی ها را سبک می کنند.زمانی که گریه می کنید همراه با شما گریه می کنند پس چرا به هنگام جشن وعروسی آن ها را فراموش می کنید؟
ماموستا صالح دمامه گفت:حضوروهمراهی علما با مردم درمشکلات شان جای قدردانی دارد. زیرا همبستگی آن ها با مردم نه ازروی نفع شخصی بلکه به خاطرحفظ اتحاد ونوع دوستی است.
امام جمعه اهل سنت بانه دربخش دیگری ازسخنان خود,فعالیت های کفربرعلیه اسلام را عاملی برای بر هم زدن اتحاد میان مسلمین دانست واظهارداشت:می پرسند چرا می گوییم وقتی حیوان می میرد گوشتش حرام است .اما وقتی که ذبح می کنیم حلال می شود؟بنده درجواب این گروه ها می گویم که ما ازدستورات قرآن تبعیت می کنیم و این پیام الهی است.شریعت در زندگی را فقط خدا تعیین می کند ودر روزقیامت هیچ کس جزخدای بزرگ حق قضاوت ندارد.
ماموستا دمامه خاطرنشان ساخت:اگرما مسلمانان ازخداوند,کتاب الهی و پیمغبراکرم صلی الله علیه و صحبه و سلم پیروی نماییم در روزقیامت به رستگاری وخوشبختی می رسیم.برخی ها به جای این که به مسجد بیایند آهنگ های خوانندگان مبتذل غربی همچون مایکل جکسون را گوش می کنند که تماما بر ضد خداوند وانحراف کننده است.بعضی ها متاسفانه رفتاراین آمریکایی که شش ماه مرد بوده و شش ماه زن را الگوی خود قرار داده وازدین خدا وکتابش که نورانی ترین کتاب الهی است فرمانبرداری نمی کنند به نظرشما آیا این اشخاص می توانند مسلمان باشند؟
امام جمعه اهل سنت بانه گفت:شما اگرامروزمواظب اطراف تان نباشید پس برای قیامت چه توشه ای خواهید برد؟ای مردم بیایید تا دیرنشده به عاقبت اعمال خود فکرکرده وراه چاره ای بیاندیشیم وبدانید کسی که توبه می کند نزد خداوند عزیزومحترم شمرده می شود.
خبرنگار:طاهرجانی

اشتراک در تلگرام

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار