تبلیغات

استناد صهیونیست‌ها به قرآن برای پاسخ به سرزش‌‌‌های کاربران عرب!

Article Image

به گزارش سنت نیوز به نقل از پایگاه خبری «الوفد»، در پی وقوع آتش‌سوزی گسترده در شمال سرزمین های اشغالی ۱۹۴۸ و ناتوانی این رژیم غاصب و اشغالگر در مهار این آتش‌‌سوزی، کاربران عرب شبکه اجتماعی توئیتر، رژیم اسرائیل را به دلیل ضعف و ناتوانی در مهار این آتش‌سوزی به باد تمسخر گرفتند.
همچنین، کابران عرب، این آتش‌سوزی را عذابی الهی در پاسخ اقدام اخیر دولت نتانیاهو برای ممنوعیت پخش اذان در مساجد قدس تلقی کردند.
برخی از علما و اندیشمندان مسلمان نیز موج آتش‌سوزی گسترده در سرزمین‌های اشغالی را سریع‌ترین عذاب الهی در پاسخ به تلاش‌های این رژیم غاصبر برای ممنوعیت پخش اذان در مساجد دانستند.
«محمد مهنی»، مشاور شیخ الازهر نیز در گفت‌وگوی تلفنی با شبکه ماهواره‌ای «العاصمه» با اشاره به این که اقدامات اسرائیل ضد فلسطینی‌ها لکه ننگی برای جامعه بین‌الملل است، گفت: زبانه‌های آتش در سرزمین‌های اشغالی، نشانه‌ای از خشم و غضب خداوند به دلیل اقدامات کفرآمیز این رژیم غاصب است.
در همین راستا، حساب کاربری عربی رژیم صهیونیستی در توئیتر با نام «اسرائیل بالعربیه» در موضعی انفعالی و بدون این که اشاره‌ای به ضعف و ناکارآمدی اسرائیل در خاموش‌کردن زبانه‌های این آتش داشته باشد، در واکنش به این توئیت‌ها به آیه‌ ۱۱ سوره حجرات «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لَا یَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسَى أَنْ یَکُونُوا خَیْرًا مِنْهُمْ»(اى کسانى که ایمان آورده‌اید نباید قومى قوم دیگر را ریشخند کند شاید آنها از اینها بهتر باشند) استناد کرد!
به دنبال آتش سوزی‌های گسترده در شمال فلسطین اشغالی که از چند روز پیش آغاز شده است، هزاران شهرک‌نشین صهیونیست از این مناطق پا به فرار گذاشتند و پلیس رژیم صهیونیستی به ناچار ۱۲ محله صهیونیست‌نشین را در شهر اشغالی حیفا تخلیه کرد. برخی منابع از زخمی شدن ۱۳۰ نفر در این آتش سوزی‌ها خبر می‌دهند.
این آتش سوزی‌ها خسارت‌های سنگین مادی و جانی به صهیونیست‌ها وارد کرده است. ده‌ها منزل آسیب دیده یا به‌طور کلی نابود شده و ده‌ها شهرک‌نشین نیز در نتیجه استنشاق دود با مشکل مواجه شده‌اند.
در همین حال، سرویس امنیت عمومی رژیم صهیونیستی «شاباک» به‌طور رسمی در ادعایی، آتش‌سوزی در شمال فلسطین اشغالی را اقدامی تروریستی خواند. به دنبال گسترش دامنه آتش‌سوزی در سرزمین‌های اشغالی، مقامات صهیونیست دو فرودگاه مهم «بن گوریون» و «حیفا» را بستند.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار