تبلیغات

رفع ابهامات و اباطیل از تعداد زوجات رسول الله ﷺ (۱)

Article Image
آیا تاکنون در دل روز به خورشید نگریسته اید؟ آیا دیده اید که چگونه پرتو افشانی می کند و هیچ حجاب و ستری بر آن نیست؟ اگر شخصی بخواهد جلوی این پرتو افشانی را گرفته و بر تور آن پرده ای بکشد، یا با نفسهایش بخواهد شعله آن را خاموش کند و یا . . . آیا با این اعمال می تواند نور را از خورشید گرفته و یا بر روشنایی اش پرده ای بکشد؟ هرگز و سپس هرگز. خورشیدی که ما امروز می خواهیم از آن صحبت کنیم خورشید آسمان نیست بلکه خورشیدی است در زمین. این خورشید آن خورشید سوزان نیست بلکه خورشیدی است مشرق و نور افشان. آیا دانستید از کدامین خورشید سخن می گویم؟ آری این خورشید، همان خورشید نبوت و رسالت و شمس هدایت و عرفان است. همان پرتو درخشان و نور عاطفی است که خداوند بوسیله آن شقاوت زندگانی را بر گرفته، و مردم را از تاریکی و ظلمت به سوی نور و روشنایی رهنمون ساخت.

{یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ هُوَ الَّذِی أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَى وَدِینِ الْحَقِّ لِیُظْهِرَهُ عَلَى الدِّینِ کُلِّهِ وَلَوْ کَرِهَ الْمُشْرِکُونَ} (الصف:۸).

(معنی): ((می خواهند نور خدا را به گفتار باطل و طعن و مسخره خاموش کنند و الله نور و دین خود را هر چند که کافران دوست نداشته باشند تمام خواهد داشت، او است خدایی که رسولش را به هدایت خلق و دین حق فرستاد تا او را بر همه ادیان عالم غالب گرداند، حتی اگر مشرکین از این امر اکراه داشته باشند.)) این خورشید، همان خورشید زمین است، که در این مجلس درباره او سخن خواهیم گفت.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار