تبلیغات

حمله به مسلمانان آمریکا پس از پیروزی ترامپ

Article Image

ارسال شده توسط رویال از تهران

ترامپ

مقامات ایالت کالیفرنیای امریکا روز گذشته اعلام کردند که در پی پیروزی دونالد ترامپ به سمت ریاست جمهوری آمریکا، دو دانشجوی محجبه مسلمان از سوی دو نفر در معرض حمله قرار گرفته اند.

پلیس اعلام کرده است که دست کم یکی از این حملات به انگیزه دشمنی با مسلمانان صورت گرفته است.

حراست دانشگاه دیگو در ایالت کالیفرنیا در این باره گفت: یکی از دانشجویان محجبه دانشگاه گفته است که در داخل پردیس دانشگاه از سوی دو نفر هدف حمله قرار گرفته و خطاب به وی اظهاراتی درباره ترامپ و مسلمانان به زبان اورده اند.

«رونالد بروسارد» سخنگوی حراست این دانشگاه در این باره گفت: افرادی که در این حادثه در حال تحقیق هستند، معتقدند که انگیزه این حمله دشمنی با مسلمانان بوده است.

از طرف دیگر «جاش مایس» رئیس این دانشگاه نیز در بیانیه ای اعلام کرد:تعبیرهایی که علیه این دانشجو به کار گرفته شده است، نشان می دهد که وی به دلیل اعتقادات اسلامی و پوشش اسلامی مورد حمله قرار گرفته است.

بروسارد افزوده است: این دانشجو بلافاصله پس از حمله افراد ناشناس به حراست دانشگاه مراجعه کرده و پس از انکه به همراه نیروهای حراست دانشگاه به محل بازگشته، متوجه شده است که خودروی وی را نیز ربوده اند.

در دانشگاه سن خوزه در شمال کارولینا نیز حراست دانشگاه درباره حمله به یک دانشجوی مسلمان محجبه تحقیق کرده است. مدیریت این دانشگاه در بیانیه ای اعلام کرد: دو مرد با نزدیک شدن به یک دانشجوی دختر، حجاب وی را از پشت کشیدند که باعث شد دچار حالت حفگی شود و کنترل خود را از دست دهد.

از طرف دیگر بات هاریس سخنگوی حراست این دانشگاه نیز اعلام کرد که تاکنون کسی به ظن دست داشتن در این حمله دستگیر نشده است.

وی افزود: قطعا ما از وقوع چنین وقایعی در پردیس دانشگاه بسیار نگرانیم. کسی نباید با رفتاری مشابه در دانشگاه سن خوزه مواجه شود.

در دانشگاه نیویورک نیز اتحادیه دانشجویان مسلمان روز چهارشنبه نوشتن نام ترامپ روی در نمازخانه مخصوص آنها در دانشگاه را محکوم کردند.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار