تبلیغات

اردوی دانشجویی جماعت دعوت و اصلاح زاهدان برگزار شد

Article Image
اردوی دانشجویی جماعت دعوت و اصلاح زاهدان برگزار شد

جمعی سی‌نفره از دانشجویان هوادار جماعت دعوت و اصلاح، در اردویی یک‌روزه در جمعه ٢٨ آبان ماه ٩٥ که در منطقه لار در اطراف زاهدان برگزار شد، حضور یافتند.

بنا به گزارش اصلاح‌وب، عبدالغفور گردهانی، «معاونت دانشجویی جماعت در استان سیستان و بلوچستان» که در این اردو دانشجویان را همراهی می‌کرد، با ایراد بیاناتی در مورد دعوت فردی به لزوم تربیت و پرورش نسلی عابد و خداترس، جهت تحمّل بار مسئولیّت عبادت و عمران زمینی که خداوند بر دوش ما نهاده است، تاکید نمود.

وی تربیت روشمند به وسیله‌ی مربّی را حلّال چالش‌های مربوط به شبهات و شهوات دانست، امری که از سن پایین شروع می‌شود و تا پایان عمر ادامه دارد و همه‌ی سطوح و مشاغل، و حتّی مرحله‌ی تربیتی را نیز دربرمی‌گیرد.

این فعّال دانشجویی افزود: این تربیت دیندارانه جنبه‌های مختلف شخصیّت از جمله عبادت، اخلاق، جسم، روان و... را احاطه کرده و مؤمن دین‌ورز را آماده‌ی مسابقه در کار خیر می‌کند. تربیت دینی خلأهای وجودی انسان را کشف و برای او مشخص می‌کند که در مرحله‌ی افراط است یا تفریط، و تلاش می‌کند شخصیّت او را به تعادل برساند.

وی در پایان تأکید کرد که این نوع تربیت، انسان مؤمن را در هر مکان، زمان و موقعیّتی عابد بار می‌آورد، و از عبادتی به عبادت دیگر سوق می‌دهد.

حاج مهدی گرگیج، از بزرگان فرهنگی طایفه‌ی گرگیج نیز که ساکن همین منطقه است و در برگزاری اردو کمک شایانی نمود، با بیان نکاتی در تبیین نقش جوانان در جامعه، با ذکر اینکه اکنون عصر رسانه است و چیزی بر کسی پوشیده نمی‌ماند، بر لزوم عمل و نظر صادقانه تاکید کرد.

وی در ادامه به برخی ظرفیت‌های منطقه اشاره نمود که از قدیم مورد توجّه مردم و حاکمان بوده است و اکنون نیز موجب ایجاد گمرکات، تلگراف، تجارت و راه‌آهن شده است. وی در ادامه از تغییر سبک زندگی مردم و اقتصاد آنان سخن به میان آورد و تأمین امنیّت مرز را حاصل مجاهدت این مردمی دانست که جان بر سر این کار نهاده‌اند.

وی ایجاد پایگاه‌های منطقه‌ای-قومی را عامل مهمّی در برقراری امنیّت دانست و کرد که برای افزایش توان و همگرایی بیشتر، بهتر است ترکیبی از اقوام، این پایگاه‌ها را اداره کنند.

مولوی عبدالمجید اسماعیل زهی، مهندس عبدالسّلام بزرگزاده و آقای سترام دهواری، از دیگر مهمانانی بودند که در این اردو حضور داشتند و هر‌کدام به ذکر نکاتی در زمینه‌های مربوط به خود پرداختند.

دانشجویان نیز دغدغه‌های خود را بیان نمودند که بیشتر از هر چیزی، بحث کارآفرینی مورد توجه قرار گرفت و در این مورد آقای دهواری ایده‌های کارآفرینی مهمّی را بیان داشت.

از دیگر برنامه‌های تفریحی و ورزشی که دانشجویان در این روز انجام دادند، کوهنوردی و طناب‌کشی بود، و در کنار آن مسابقه تند‌خوانی مقاله، مسابقه ماست‌خوری و فوت‌کردن در آرد نیز برگزار شد.

در طی روز، نماز ظهر و عصر، به جماعت، توسط دانشجویان اقامه شد.

این اردوی فرهنگی، تربیتی و تفریحی، از ساعت ٨ و٣٠ بامداد تا ٥ عصر به طول انجامید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار