تبلیغات

حافظ محمدکریم صالح در مرکز جماعت تبلیغ ایرانشهر: بزرگ‌ترین دلسوز انسانیت، رسول الله صلی‌الله‌علیه‌وسلم است

Article Image

images-2مولانا حافظ محمدکریم صالح، مدیر مدرسه علوم دینی رحمة للعالمین سراوان و دعوتگر سرشناس، شامگاه پنج‌شنبه (۲۷آبان۱۳۹۵ش-۱۷صفر۱۴۳۸ق) مهمان مردم شریف ایرانشهر در مرکز جماعت تبلیغ این شهرستان بود.

ایشان بعد از نماز مغرب به جایگاه آمد و با سخنان دلسوزانه و جذابش، دل‌ها را جلا بخشید و آنها را از شوق الله لبریز ساخت. به تبیین ارزش کلمه توحید پرداخت و از اهمیت دعوت و تبلیغ و ضرورت آن سخن‌ گفت. گزیده‌ای از سخنان این دعوتگر نامدار، عالم ربانی و یکه‌تاز میدان سخنوری تقدیم مخاطبان شمس آنلاین می‌شود.

۱٫‌ الله به من و شما سرمایه‌ای عظیم به نام ایمان عطا کرده، ارزش ذره‌ای از ایمان از زمین و آسمان بالاتر است بلکه قیام و ثبات این جهان به خاطر کلمه توحید است. تا زمانی که یک مومن روی زمین است، زمین و آسمان پابرجا هستند. این است قیمت و ارزش ایمان.

امروزه ایمان به جایی رسیده که از غیبت و گناه باز نمی‌دارد! کیست مومن را متوجه بکند که ایماان ارزش دارد، قمیتش بالاست، آن را تقویت کن مبادا از دستت برو. خداوند این امت را رزش داده و او را به یاایهاالذین آمنوا خطاب می‌کند؛ ای کسانی که ایمان آورده‌اید اما امت‌های گذشته را با این خطاب مشرف نکرده است بلکه به آنها گفته: یا ابناء التراب؛ ای فرزندان خااک. یاد و تعریف الله باعث تقویت ایمان می‌شود. بهترین صفت الله، ستارالعیوب است. اگر پرده ستاری را بردارد هیچ کس نمی‌تواند سرش را بالا بگیرد، پدر، پسر را نفرین می‌کند، فرزند از پدر فرار می‌کند و دوست، دشمن می‌شود. ایمان خود را تقویت و حفاظت کنیم و آن را به شرق و غرب تقدیم کنیم. این پیام نجات را به آنها برسانیم. نغمه لا اله الا الله هر جا بلند کنیم و در هر دل این فریاد را زنده کنیم. پیام نجات بشریت در دست من و تو است. الله را برای جهانیان معرفی کنیم. الله برای ما الگویی انتخاب کرده، سیدالاولین و الآخرین که خدا خودش او را تعریف کرده تا مسلمان قرن ۲۱ سرگردان نشود. والضحی، وصف چهره‌اش، والیل، وصف موهایش. به عمرش قسم یاد کرد؛ لعمرک. این یعنی نگاه، نطق و هر حرکت پیامبر قشنگ است تا جایی که الله به آن قسم یاد می‌کند. به اخلاقش، به رسالتش قسم یاد کرده است. ازواج مطهراتش را تعریف داده است. بهترین شاگردان را برای او انتخاب کرده و آنها را چنین وصف می‌کند: اخلاق آنها: رحماء بینهم، عبادت آنها: سیماهم فی وجوهم من اثرالسجود، رضی الله عنهم: نمره هر صحابی بیست است. بزرگ‌ترین دلسوز و غمخوار انسانیت، رسول الله است. زندگی‌اش را ورق بزن؛ گرسنگی می‌کشد، عمویش در دامنه کوه احد شهید می‌شود. اگر کوه احد زبان داشت می‌گفت: ای جوان مسلمان، قدر پیامبرت را بدان. در میدان عرفات برای کی دعا کرد؟ بری حسن و حسین؟ برای ابوبکر و عمر یا عثمان و علی؟ دعایش فقط این بود که پروردگارا امتم را مغفرت کن. ای مسلمان، یهودی خون‌خوار را با پیامبر برابر نکن، محبت دیگران را از سرزمین قلبت اک کن. در میدان محشر از هر طرف صدای نفسی نفسی می‌آید اما یک صدا با بقیه فرق می‌کند و آن صدای محمد رسول الله است که می‌گوید: امتی امتی؛ پرودگارا، امتم، امتم. یک لحظه از یاد الله غافل نباشیم؛ اگر یک لحظه با غفلت بگذرد به ضرر انسان تمام می‌شود. گناه شکستن قلب مومن از تخریب کعبه هم بالاتر است؛ چون کعبه را ابراهیم و این را الله ساخته است. بهترین اخلاق، دلسوزی و غمخواری برای انسان‌هاست. امروز دنیا منتظر شماست، هدیه سیدالمرسلین، پیام عزت و شرف، دین اسلام را به جهانیان برسانید. جماعتی در یکی از کشورها کار می‌کند، روزی پیغام دادند که ما ایستاده بودیم دیدیم چند نفر دوان دوان خوشان را به ما رساندند و گفتند: خیلی وقت است که ما منتظر شما مسلمانان هستیم، می‌خواهیم مسلمان شویم.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار