تبلیغات

می توانیم با ترویج فرهنگ کتابخوانی مفهوم توسعه را بیان کنیم/ برنامه های هفته کتاب در شهرستان تایباد

Article Image
می توانیم با ترویج فرهنگ کتابخوانی مفهوم توسعه را بیان کنیم/ برنامه های هفته کتاب در شهرستان تایباد دبیر ستاد هفته کتاب شهرستان تایباد گفت: فرهنگ زیر بنای توسعه است. ما می توانیم با ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی مفهوم توسعه را بیان کنیم.

محسن چهاریاری، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تایباد در روزهای آغازین هفته کتاب در گفتگو با تایبادخبر گفت: فرهنگ زیر بنای توسعه است. ما می توانیم با ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی مفهوم توسعه را بیان کنیم.

دبیر ستاد هفته کتاب شهرستان تایباد با بیان اهمیت فرهنگ کتاب و کتابخوانی عنوان کرد: برگزاری نمایشگاه کاریکاتور و کتاب، راه اندازی ایستگاه مطالعه در ادارات و مراکز فرهنگی، عضویت رایگان در کتابخانه های عمومی شهرستان و مراسم تجلیل از خادمان کتاب و فعالان فرهنگی از برنامه های عمومی ستاد در هفته کتاب است.

وی به فعالیتهای آموزش و پرورش شهرستان در هفته کتاب تایباد اشاره کرد و افزود: اعزام روحانیون و فرهیختگان به مدارس، اهدای کتاب توسط دانش آموزان به مدارس، زنگ مطالعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی در مدارس، مسابقه کتابخوانی “اندیشه مطهر” از کتاب بیست گفتار استاد مطهری و بازدید دانش آموزان از کتابخانه های عمومی از برنامه های این اداره در این هفته است.

چهاریاری با اشاره به مراسم رونمایی از کتاب”یک پنجره خورشید” خاطرنشان کرد: اهدای کتاب به هایبرمارکت ها، ایستگاه اهداء کتاب توسط همشهریان به کتابخانه های عمومی از دیگر برنامه های ستاد هفته کتاب شهرستان تایباد است.

وی فعالیتهای این ستاد را بامحوریت مادران و خانواده اینگونه عنوان کرد: طرح کتابخوانی بانوان خانه دار و نشست کتابخوان در این هفته بصورت پررنگ برگزار خواهد شد. همچنین جلسات قصه گویی و ایستگاه وکارگاه نقاشی برای کودکان برپا می شود.

وی در پایان به بازدید مسولین ادارات و نهادهای شهرستان از کتابخانه های عمومی و اهدای کتاب به مسولین شهرستان نیز اشاره کرد.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار