تبلیغات

«نیره»، بانوی ۲۱ ساله و قاری ممتاز در مورد انس با قرآن کریم میگوید

Article Image

«نیره»، بانوی ۲۱ ساله و قاری ممتاز  در مورد انس با قرآن کریم در جو ناآرام اسلام‌هراسی در غرب گفت: آشنایی با این کتاب مقدس آسمانی و مأنوس شدن با آن برای بسیاری از خانواده‌های مسلمان تبدیل به ضرورت شده است.

وی گفت: خانواده‌های مسلمان لزوم آشنایی کودکان با قرآن کریم را بیش از گذشته حس کرده‌اند و به همین خاطر کلاس‌های قرآن در لندن با استقبال فراوانی همراه است.

نیره که پاکستانی‌تبار است، در لندن به دنیا آمده و قرائت قرآن را از پنج سالگی با گوش دادن به تلاوت قاریان مصری شروع کرده است.

وی در سال ۲۰۱۴ توانست مقام نخست مسابقات قرائت قرآن کریم اروپا را در رده سنی نوجوانان به دست آورد.

این بانوی قاری هم اکنون در دارالقراء سازمان اسلامی لندن تحت نظر استاد «ابو آدم اخلاق» مشغول تحصیل در علوم قرائت و مفاهیم قرآن است و ضمن کسب مجوز تدریس، به برگزاری کلاس‌های آموزش قرائت قرآن اقدام کرده است.

این قاری ممتاز پاکستانی با تدریس قرآن به کودکان از رده سنی ۷ تا ۱۶ سال تلاش دارد مفاهیم عمیق قرآنی را به آن‌ها انتقال دهد.

نیره در این باره گفت: تدریس به کودکان بر اساس سن و سطح قرآنی است و کلاس‌ها غالباً به‌صورت گروهی برگزار می‌شود.

وی در مورد تأثیر قرآن در تثبیت هویت اسلامی کودکان در غرب اظهار کرد:‌ از آنجایی‌که فرهنگ غرب، فرهنگ غالب جامعه است، خانواده‌های مسلمان به اهمیت آشنایی با قرآن آگاهی دارند و با فرستادن کودکان خود به این کلاس‌ها تلاش می‌کنند، فرهنگ اسلامی را در سرشت آن‌ها به صورت ارزش برتر نهادینه کنند.

نیره با اشاره به محدودیت فعالیت‌های قرآنی در لندن و نبود حمایت دولت، گفت: علی‌رغم جو اسلام‌هراسی و تنفر از برنامه‌های اسلامی و مسلمانان، به عنوان یک دختر مسلمان تلاش می‌کنم سهمی در خدمت به دینم داشته باشم.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار