تبلیغات

به حجابم افتخار می‌کنم و از اسلام‌هراسی رنج می‌برم

Article Image

نادیا حسین، بریتانیایی بنگالی الأصل، به حجاب و مسلمان بودنش افتخار می‌کند علىٰ‌رغم نگاه‌های منفی‌ای که به سبب حجاب مواجه او می‌شود.

نادیا در گفتگو با مجله‌ی تایمز که مقالاتش را درباره‌ی اسلام‌هراسی منتشر می‌کند از رنجهایی که بعد از حوادث تروریستی، به خاطر مسلمان بودن و پوشش حجابش می‌برد، سخن گفت.

نادیه در اوایل در مسابقات شیرینی‌پزی بریتانیا با حجاب کاملش که به آن می‌بالید، شرکت می‌کرد. او می‌گوید: علىٰ‌رغم اینکه بعضی از مسلمانان بریتانیا پیوسته در اجتماعی دور از دیگران زندگی می‌کنند، اما من آن را مکان خوب و راحتی برای زندگی می‌یابم.

مسابقه‌ای را که نادیا در آن پیروز شد، بیش از ۱۴ میلیون نفر در سال گذشته دنبال کردند. نادیا هم اکنون به عنوان نویسنده در روزنامه‌ی ”تایمز“ مشغول به کار است.

نادیا تأکید کرد: من به پوشش حجابم در اماکن عمومی علىٰ‌رغم نگاه‌های اسلام هراسانه‌ای که متوجهم می‌شوند، افتخار می‌کنم.

وی با اشاره به اینکه از ته دل به آن می‌بالم، گفت: متأسفانه بعد از هر حادثه تروریستی هنگامی که در خیابان راه می‌روم، ابری از غم بالای سرم مشاهده می‌کنم و مردم در قطار خود را از او دور نگه می‌دارند و باری در ایستگاه اتوبوس چیزهایی را به سویم پرت کردند.

او افزود: من فرزند نسل سوم خانواده‌ای هستم که از بنگلادش به اینجا آمدیم و هنوز هم در هم‌نسل‌های من کسانی هستند که خود را از جامعه دور نگه می‌دارند.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار