تبلیغات

آمادگی اهل سنت گناوه برای حضور حماسی در انتخابات

Article Image
پرینت ایمیل چهارشنبه, 05 اسفند 1394

گناوه-ایرنا- اهل سنت شهرستان گناوه همگام با دیگر اقشار و گروههای جامعه خود را آماده حضور حماسی در انتخابات هفتم اسفند کرده اند تا حماسه ای دیگر در کشور رقم بزنند.

شماری از اهل سنت این دیار درگفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی با اعلام آمادگی خود برای حضور در این دوره از انتخابات تاکید کردند: با جامه عمل پوشاندن به فرمان رهبری و برای تحقق حماسه سیاسی حضوری گسترده در این رویداد مهم سیاسی خواهیم داشت.
آنان افزودند: حضور گسترده مردم درپای صندوق های رای در انتخابات های گذشته باعث یاس دشمنان انقلاب اسلامی شد و در این دوره نیز باحضور گسترده آحاد مردم ایران اعم از شیعه و سنی ایران پرشورتر از گذشته شرکت کرده و بدخواهان نظام را که قصد ایجاد تفرقه و ضربه به نظام اسلامی دارند یک بار دیگر ناکام خواهند کرد.

یکی از مردم اهل سنت گناوه گفت: جامعه اهل سنت این خطه ساحلی کشور همیشه وفادار به نظام جمهوری اسلامی بوده و هستند و در این انتخابات وفاداری خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی مجدد نشان می دهند.

جابر ذعاب افزود: برخلاف تبلیغات دشمنان انقلاب اسلامی با همدلی و وحدت و همگام با برداران و خواهران شیعه دراین دوره از انتخابات شرکت و با آگاهی و بصیرت رای خود را که هر کدام از آن تیری بر قلب دشمن است، به صندوق ها می ریزیم.
وی با بیان اینکه انتخابات نشانه و مظهر دموکراسی درهر کشوری است، گفت: رمز موفقیت هر کشور انتخاباتی است که خود مردم در آن دخیل و سهیم باشند و سرنوشت خودرا تعیین کنند.

ذعاب اظهار کرد: استان بوشهر درحالی که از منابع عظیم نفت و گاز برخوردار است نباید جوانان آن بیکار باشند و از نماینده ای که به مجلس می رود انتظار داریم تلاش و همت مضاعفی در زمینه فراهم کردن ایجاد اشتغال پایدار و جذب و بکارگیری نیروهای بومی در شرکت ها و منابع عظیم انرژی نفت وگاز استان بوشهر داشته باشد.

یکی دیگر از اهل سنت گناوه گفت: دراین دوره از انتخابات فضای رقابتی تنگاتنگی در بین نامزدهای حوزه انتخابیه این منطقه وجود دارد و داوطلبان برای کسب آرای بیشتری رایزنی و نشست های تبلیغاتی متعددی با اهل سنت این شهرستان برگزار کرده اند.

خلف خلفی بابیان اینکه هر نماینده ای که به مجلس می رود نماینده کل مردم است، گفت: همراهی و هموارکردن اجرای برنامه های دولت مهم ترین شاخصه و معیار یک نماینده مجلس باید باشد.
وی بیان کرد: از نماینده ای که ازاین حوزه به خانه ملت راه می یابد توقع داریم رایزنی و پیگیری برای احداث کارخانجات و صنایع پایین دستی انرژی برای این منطقه انجام دهد تا جوانان دغدغه شغلی نداشته باشند.
یکی دیگر از اهل سنت گناوه با اشاره به اینکه جامعه تسنن این شهرستان خواسته و نیازهایی دارند که باید نماینده ای که به مجلس می رود پیگیر آن باشد، گفت: گزینش و استخدام جوانان اهل تسنن در استان بوشهر و شهرستان خیلی معدود انجام می شود که از نماینده می خواهیم به این مسئله مهم اهتمام جدی ورزد و سروسامان دهد.

محمد توکلی انتخابات این دوره را برای کشور و نظام مهم و حایز اهمیت دانست و افزود:حضور آگاهانه در انتخابات می تواند زمینه ساز پیشرفت و توسعه کشور و حل مشکلات مردم باشد.

امام جمعه اهل سنت گناوه گفت: اهل سنت این شهرستان همانند برادران شیعه در صحنه های مختلف انقلاب حضوری موثر و چشمگیر داشتند و هشت شهید را در دوران دفاع مقدس تقدیم میهن و انقلاب کرده اند.

شیخ فاروقی افزود: باتوجه به اینکه انتخابات این دوره باتوجه به شرایط کنونی و اوضاع کشورهای منطقه برای نظام و کشور مهم است، جامعه اهل سنت نیز درهفتم اسفندماه با وحدت و یکپارچگی به پای صندوق های رای خواهند آمد و به دنیا نشان خواهند داد که این ملت هرگز از آرمانهای انقلاب روی گردان نخواهد شد.

وی به انتظارهای مردم از نمایندگان مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: باید نمایندگان مجلس افرادی متدین، متخصص و معتقد به آرمان های اسلامی و انقلابی باشند و مردم باید افرادی را به عنوان نماینده خود انتخاب کنند که بر منطقه خود آگاهی و اشراف کاملی داشته باشد تا بتواند در مجلس از حق و حقوق مردم دفاع کند.

امام جمعه اهل سنت گناوه از همه برادران و خواهران اهل سنت و شیعه خواست تا با حضوری گسترده در پای صندوق های رأی انتخاب نمایندگان اصلح یک بار دیگر برگ زرین دیگری بر افتخارت کشور رقم بزنند.

امام جمعه اهل سنت روستای جزیره شمالی بندرریگ شهرستان گناوه نیز با بیان اینکه انتخابات درایران اسلامی مظهر مردم سالاری دینی و اسلامی است، گفت: جامعه اهل سنت همانند دیگر اقشار ملت ایران که در صحنه ها حضور داشتند، در هفتم اسفند نیز باحضوری پرشور نقشه ها و آرزوهای دشمن را برباد خواهند داد.
شیخ حمزه کردی افزود: درحالی که بیشتر کشورها با ناامنی و مشکلات عدیده ای گرفتار هستند و دشمنان برای برهم زدن وحدت ملی و امنیت اجتماعی تلاش و توطئه می کنند، حضور آحاد جامعه در این دوره از انتخابات یک تکلیف و دینی است که باید در عمل به آن به هیچ وجه کوتاهی نکنیم.
وی اظهارکرد: اهل سنت این منطقه همواره وفاداری خود را به نظام و انقلاب به منصه ظهور گذاشته و در همه مراسم ملی و مذهبی از جمله انتخابات گذشته حضوری چشمگیر داشته اند.
وی گفت: یک نماینده باید خدوم و دلسوز جامعه باشد و شعارهایی که نامزدها مطرح می کنند نباید در حد شعار باقی بماند و درعمل به آن براساس وظایفی که به آنان محول شده پای بند باشند.

شهرستان گناوه با بیش از 92 هزارنفر جمعیت در شمال استان بوشهر قرار دارد که بخشی از جمعیت آن اهل تسنن هستند و در شهرهای گناوه و روستای جزیره شمالی بخش ریگ این شهرستان سکونت دارند.
شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر به همراه شهرستانهای بوشهر ودیلم دارای یک کرسی درمجلس شورای اسلامی است .ک/4
6164/6043

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

اضافه کردن نظر

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار