تبلیغات

روس ها: ما در سوريه جنايتی نكرديم!

Article Image

ماریا زاخارووا

روس‌ها: چرا می گوييد ما در سوريه جنايت كرديم؟!
در حاليكه جنگنده هاي روسي در بمباران هاي يك ماهه اخير در سوريه همه بيمارستان‌ها، غيرنظاميان و امدادرسانان را هدف قرار مي‌دهند، سخنگوی وزارت خارجه روسیه مدعي شد: اظهارات جان کری درباره متهم کردن روسیه به ارتکاب جنایات جنگی در سوریه “عواقب حقوقی بسیار خطرناکی” به دنبال خواهد داشت!
ماریا زاخارووا، در مصاحبه با شبکه روسی “دوجد” بدون اشاره به دهها فيلم دلخراش از بمباران هوايي غيرنظاميان در سوريه گفت: اظهارات جان کری، که روسیه را به ارتکاب جنایات جنگی در سوریه متهم کرده تنها تبلیغات است! وی از این اصطلاحات برای وخیم کردن اوضاع استفاده می‌کند! وی گفت: کری از طریق این اظهارات تلاش می‌کند نگاه جامعه جهانی را از شکست واشنگتن در اجرای تعهداتش منحرف کند. آمریکا نتوانست توافق‌نامه خود با روسیه را اجرا کند و اعتراف کرد که آن‌ها اهرم فشار بر مخالفان را در اختیار ندارند.

زاخارووا گفت: اگر صحبت درباره جنایت جنگی است پس باید مسئولان آمریکایی ابتدا بررسی این موضوع را از عراق و بعد لیبی و بعد یمن شروع کنند. بازی کردن با چنین کلماتی بسیار خطرناک است چرا که مسئولان آمریکایی خود در جنایت‌های جنگی واقعی دست دارند. اخیرا آمریکا روسیه را به انجام جنایت جنگی در حلب متهم و همکاری‌اش را با این کشور درباره سوریه متوقف کرد.

کری خواهان تحقیقات درباره “جنایات‌ جنگی” در حلب شد

وزیر خارجه آمریکا ديروز خواهان انجام تحقیقات درباره “جنایت‌های جنگی” روی داده در شهر حلب شد؛ پرونده‌ای که متهمان آن دولت سوریه و روسیه هستند. جان کری، در کنفرانس مطبوعاتی با ژان مارک آیرو، همتای فرانسوی خود در واشنگتن گفت: شب گذشته نظام سوریه مجددا بیمارستانی را بمباران کرد که به کشته شدن ۲۰ تن و زخمی شدن صد تن دیگر منجر شد. روسیه و نظام سوریه باید بیش از یک توضیح به جهان ارائه دهند چرا که همچنان دست از حمله به بیمارستان‌ها و زیرساخت پزشکی و حمله به غیرنظامیان برنمی‌دارند. کری خواهان تحقیقات مناسب درباره “جنایت‌های جنگی صورت گرفته در حلب” شد.

وی که اخیرا اظهارات بسیار تندی را علیه روسیه و سوریه ایراد کرده است، گفت: کسانی که چنین جنایاتی را مرتکب می‌شوند باید مسئولیت کارهای خود را برعهده بگیرند. این صرف یک حادثه نیست بلکه یک استراتژی مشخص است که هدف از آن ترساندن غیرنظامیان و تمامی کسانی است که مانع تحقق اهداف نظامی آن‌ها می‌شوند.

منبع : بهارنیوز

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار