تبلیغات

بن کیران : در تشکیل حکومت جدید فشار و تحریک جایی نخواهد داشت

Article Image

بن کیران

بن کیران : تشکیل حکومت جدید تسلیم فشارها و تحریک ها نخواهد شد

به گزارش تابش، به نقل از عربی ۲۱ ، عبد الإله بن كيران دبیرکل حزب عدالت و توسعه و نخست وزیر حکومت مراکش که روزهای پایانیش را سپری می کند می گوید: گفتگوها برای تشکیل حکومت جدید تسلیم فشارها و تحریک ها نخواهد شد.

بن کیران بعد از دیدار با امحند لعنصر (دبیرکل حزب حرکت مردمی)،محمد نبیل بنعبد الله (دبیرکل حزب پیشرفت و سوسیالیست)در دفتر مرکزی حزبش در رباط افزود :دیدگاهی وجود دارد مبنی بر اینکه حکومت جدید براساس احترام کامل به اراده مردم و در چارچوب احترام به قوانین دموکراتیک تشکیل شود. او تأکید کرد : فشارها در این حکومت جایی نخواهد داشت.

او ادامه داد: از تمامی کسانی که با جدیت می خواهند در این حکومت مشارکت داشته باشند استقبال می کنیم. او البته حزب معارض الاصاله و المعاصره را از این سخن خود استثنا کرد و دلیل آن را اینگونه بیان کرد که نه ما می خواهیم با آنان گفتگو کنیم و نه آنها می خواهند.

اما غیر از این حزب ما به صورت کلی از همه احزاب سیاسی و به دور از تحریک ها و فشارها و اینکه کسی فکر کند دولت فقط باید از آنها تشکیل شود، استقبال خواهیم کرد.

دولت بن کیران برای گرفتن رای اعتماد حداقل به ۱۹۸رای از مجموع ۳۹۵ رای نمایندگان پارلمان مراکش نیاز دارد.

وزارت کشور مراکش شنبه گذشته رسما اعلام کرد که در انتخابات پارلمانی اخیر حزب عدالت و توسعه ۱۲۵ کرسی، حزب الاصاله و المعاصره ۱۰۲ کرسی و حزب استقلال ۴۶ کرسی را به دست آورده اند.

بر اساس فصل ۴۷ از قانون اساسی مراکش، پادشاه نخست وزیر را از حزبی انتخاب می کند که در انتخابات پارلمانی بیشترین رای را آورده باشد.

منبع : عربی ۲۱

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار