تبلیغات

«ساخت دیوار و اتخاذ قوانین سخت علیه مسلمانان در دستور کار ترامپ»

Article Image
«ساخت دیوار و اتخاذ قوانین سخت علیه مسلمانان در دستور کار ترامپ»

db428f70-cb30-4684-83c4-6ce036be99cfمشاور دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب امریکا در امور مهاجرت از برنامه‌های احتمالی وی برای ساخت دیواری در مرز مکزیک بدون موافقت کنگره و تلاش تیم او برای بررسی  پیش‌نویسی با هدف از سرگیری سیستم ثبت برای مهاجران مسلمان خبر داده است.

کریس کوباچ، مشاور ترامپ و از مقامات ایالت کانزاس که به اتخاذ مواضع تند ضد مهاجرت شهرت دارد، این اظهارات را در گفت‌و‌گویی با خبرگزاری رویترز که چهارشنبه (26 آبان) منتشر شد، مطرح کرد.

کوباچ در این گفت‌وگو که جمعۀ گذشته انجام‌شده، گفته است تیم ریاست‎‏جمهوری در امور مهاجرت سرگرم بررسی دستورات اجرایی این پیش‌نویس برای رئیس‌جمهور جدید است «تا ترامپ و وزارت امنیت داخلی امریکا بتوانند این کار را به‌سرعت پیش ببرند».

بر اساس این گزارش، این گروه بر روی مهاجران و درخواست‌کنندگان ویزا از کشورهایی که «سازمان‌های افراطی» در آن‌ها فعال هستند، متمرکز خواهند شد.

کوباچ طرح ثبت ورود و خروج امنیت ملی را پس از حملات 11 سپتامبر در دوره ریاست‌جمهوری جرج دبلیو بوش ارائه کرد.

براساس این طرح، برخی از درخواست‌کنندگان مهاجرت به امریکا باید روند مصاحبه، انگشت‌نگاری و نام‌نویسی در دفاتر دولتی را طی کرده و به‌طور مرتب مورد بازرسی قرار گیرند.

در پی انتقادات شدید گروه‌های حقوق بشری، وزارت امنیت داخلی امریکا در سال 2011 این طرح را باطل کرد.

پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست‏‌جمهوری امریکا در (18 آبان 95) نگرانی‌های جدی را در میان گروه‌های اقلیت ازجمله مسلمانان و اسپانیایی‌زبان‌ها در سراسر امریکا موجب شده است.

( پرس تي وي )

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار