تبلیغات

امروز مسلمانان بخاطر اینکه یک خدا را می پرستند قتل عام می شوند

Article Image
به اشتراک بزارید!

vajeوَضَرَبَ اللَّهُ مَثَلاً لِّلَّذِینَ آمَنُوا اِمْرَأَهَ فِرْعَوْنَ إِذْ قَالَتْ رَبِّ ابْنِ لِی عِندَکَ بَیْتاً فِی الْجَنَّهِ وَنَجِّنِی مِن فِرْعَوْنَ وَعَمَلِهِ وَنَجِّنِی مِنَ الْقَوْمِ الظَّالِمِینَ [التحریم : ۱۱] شیخ القرآن مولانا محمد عثمان در مراسم نماز جمعه این هفته (۲۸ آبان ماه ۱۳۹۵) مسجد جامع الخلیل خاش ضمن تلاوت آیه ۱۱ سوره تحریم فرمود: حالات امروزه امت بسیار حساس و دردآور است. در ماضی و گذشته برای مسلمانان مشکلاتی بوده است اما مثل امروزه ابزار و حالات جنگی پیشرفته وجود نداشته است.

پیامبر اعظم صلی الله علیه و سلم نسبت به احوالات قرب قیامت: حرج ، مرج و ناامنی ، خوف فرمود: در آخرالزمان قتل و کشتار زیاد می شود و مقتول نمی داند که به چه جرمی کشته می شود.

مولانا محمد عثمان در ادامه به ظلم و قتل عام مسلمین از اخبارات جهان اسلام اشاره داشتند و اظهار نمودند: اخبار دنیا و رسانه ها فقط خبر از قتل ، ظلم و بی رحمی بر مسلمین حکایت می کند و همینطور مسلمانان در میانمار در خانه هایشان زنده زنده به آتش کشیده می شوند و ملحدین و کفار آنها را می سوزانند و صدها نفر را به دلیل اینکه فقط مسلمان هستند قتل عام می کنند.

خطیب جمعه مسجد جامع الخلیل در ادامه سخنان خود نسبت به ممنوع نمودن پخش اذان در مساجد فلسطین توسط صهیونیست ها گفت: در فلسطین صهیونیست غاصب کارش به جایی رسیده که اذان شعار الله و دعوت دادن مسلمانان به عبادت است را در مساجد فلسطین ممنوع اعلام کرده است.

وقتی جلوی فرایض الهی گرفته شود جهاد فرض می شود

شیخ القرآن مولانا محمد عثمان اظهار کرد: در وسط کشورهای اسلامی یک اسرائیل که یک قبیله کوچکی است اینقدر به خود جرأت می دهد که اذان را ممنوع کند لذا این روزا برای مسلمانان فلسطین سخت است چراکه بیش از ۱۴۰۰ سال است که از مساجد فلسطین بخصوص بیت المقدس بانگ (الله اکبر الله اکبر) بلند شده و امروز با کثرت مسلمین و کشورهای اسلامی اسرائیل به خود اجازه می دهد که اذان امت اسلام و مسلمین را ممنوع کند. لذا کجا هستند دولتهایی که ادعای اسلام را دارند؟ برای چه زمانی نشسته اند؟

مدیر جامعه اسلامیه مدینه العلوم خاش در  ادامه سخنان خود نسبت به منع نمودن پخش اذان در فلسطین واکنش نشان داد و عنوان کرد: وقتی عبادت خداوند ممنوع شود و اجازه عبادت داده نشود آنگاه مسلمانان باید برای سرکوب کردن این انسانهای بی دین به پا خیزند و قیام کنند.

دولت های اسلامی جلوی متجاوزین را بگیرند

ایشان از دولت های اسلامی خواستار جلوگیری متجاوزین شد و تاکید نمود: از تمام دولت مردان و همچنین جمهوری اسلامی ایران انتظار داریم که در مقابل این استبداد و تعصب کورکورانه صهیونیست ها صدایشان را بلند کنند و جلوی متجاوزین را بگیرند چراکه اگر مسلمان هستیم باید با صفات مسلمانی زندگی کنیم.

امروز مسلمانان بخاطر اینکه یک خدا را می پرستند قتل عام می شوند

مولانا محمد عثمان در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به ترور مولوی صلاح الدین موحد ابراز نگرانی کرد و فرمود: امروز مسلمانان از خواص و عوام ترور می شوند و در نیمروز افغانستان مولوی صلاح الدین موحد یک عالم جوان ، متعهد و دیندار که فارغ التحصیل دارالعلوم مکی زاهدان بود ،چهارشنبه در خانه اش ترور می شود لذا به چه جرم و حسابی کشته می شود؟ جرمش این است که عالم دین و امام جمعه می باشد و مردم را ارشاد و فعالیت دینی می کند؟ جرمش قرآن ، اسلام و خدمت به دین است.

در حدیث آمده است که خداوند دو شخص را نمی بخشد: ۱-کسی که برای خداوند شریک درست کند ۲- کسی که مومنی را بدون جرمی به قتل می رساند.

عضو مجمع فقهی اهل سنت کشور در ادامه عنوان کرد: کسی که مسلمانی را بکشد جایش جهنم است. کسی که کشتن مسلمان را حلال و عبادت می داند این بدترین کافر است.

پیامبر اسلام صلی الله علیه و سلم در آخرین بیان خود در حجه الوداع فرمود: خون ، مال و آبروی مسلمان بر یکدیگر حرام است.

استاد برجسته تفسیر با تلاوت آیه (رَبِّ ابْنِ لِی عِندَکَ بَیْتاً فِی الْجَنَّهِ وَنَجِّنِی مِن فِرْعَوْنَ وَعَمَلِهِ وَنَجِّنِی مِنَ الْقَوْمِ الظَّالِمِینَ ) تشریح کرد: وقتی فرعون بی بی آسیه را روی آفتاب دست و پایش را  میخ زده و شکنجه می دهد الله ذوالجلال ملائکه را می فرستد که بر او سایه کنند و بی بی آسیه چشمش را باز می کند و جنت را می بیند و می خندد. فرعون گفت: من تو را در این حال شکنجه می کنم چطور می خندی؟ آسیه با رب العالمین گفتگو می کند: پروردگارا من برای پرستش و بندگی تو به این جرم مجازات می شوم. پروردگارا مرا از فرعون و شکنجه او نجات بده و آزاد کن.

شیخ القرآن ضمن تفسیر آیه فوق فرمود: پروردگارا امروز هم فریاد ما این است که امت را از شر فرعونیان زمان نجات دهی. آمین

بمب ها و گلوله ها بر روی مسلمانان ریخته می شوند و مسلمان است که امروز بی خانمان می شود. استکبار جهانی مسلمانان را تهدید می کند همانطور که ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا با شعار اسلام ستیزی وارد میدان شده است.

ایشان در ادامه تشریح کردند: پروردگارا در میدان تو را داریم و تو هستی که از مسلمین حمایت کنی و این قدرت ها همه در دست توست آنها در مقابل تو هیچ اند از قدرتت استفاده کن و به اینها درس و عبرت دیگری برای بار آخر بده. آمین

 (وَنَجِّنِی مِن فِرْعَوْنَ وَعَمَلِهِ وَنَجِّنِی مِنَ الْقَوْمِ الظَّالِمِینَ) پروردگارا ما را از قوم ظالمی که رحم ندارد نجات بده و از مستکبرین زمان نجات بده و به داد مسلمین برس. آمین

الخلیل آنلاین

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار