تبلیغات

مردم عزیز نیمروز در کنار علمای خود کار دین را با قوت بیشتری انجام دهند

Article Image
مولانا عبدالحمید با اشاره به شهادت مولانا صلاح‌الدین موحد:مردم عزیز نیمروز در کنار علمای خود کار دین را با قوت بیشتری انجام دهند

sheikh-abdolhamid-fridayشیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در فرازی از سخنان‌شان در مراسم نماز جمعه امروز زاهدان، ضمن عرض تسلیت شهادت مولانا صلاح‌الدین موحد رحمه‌الله به مردم استان نیمروز، از آنان خواستند همراه با علمای‌شان کار دین را با قوت بیشتری ادامه دهند.

به‌گزارش سنت آنلاین به نقل از دفتر پایگاه اطلاع رسانی شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید، امام‌جمعه زاهدان در مراسم نماز جمعه زاهدان (28 آبان 1395)، ضمن اظهار تأسف از ترور مولانا صلاح‌الدین، گفتند: شهادت مولانا صلاح‌الدین، خطیب توانای استان نیمروز، برای این استان به‌ویژه برای مردم شهرستان زرنج ضایعه‌ی بزرگی بود. ایشان در ادامه افزودند: درگذشت این عزیز را به مردم عزیز زرنج و نیمروز و به بازماندگان این مرحوم تسلیت عرض می‌کنیم و امیدواریم خداوند متعال نعم‌البدلی برای این مردم عنایت فرماید. توصیه ما به علما و مردم متدین این استان آن است که کار دین را با قوت بیشتری انجام دهند. امام‌جمعه زاهدان تاکید کردند: علمای شهرستان زرنج و استان نیمروز باید علاوه بر انجام وظیفه و مسئولیت خودشان، مسئولیت‌های مولانا صلاح‌الدین رحمه‌الله را نیز که در زمینه‌های دینی و اجتماعی فعالیت داشت، انجام دهند.

شهادت محسن خزائی را به صدا و سیما، خبرنگاران و خانواده‌ی ایشان تسلیت می‌گویم

خطیب جمعه زاهدان در ادامه به شهادت یکی از خبرنگاران صدا و سیما در سوریه اشاره کردند و اظهار داشتند: هفته گذشته جنای آقای محسن خزائی خبرنگار صدا و سیما که از مردم زاهدان بود، در سوریه و در حین انجام مأموریت خبرنگاری به شهادت رسید. شهید خزائی قبلا مسئول باشگاه خبرنگاران واحد سیستان‌وبلوچستان بود. مسئولیت یک خبرنگار پوشش خبری و انعکاس اخبار است. ایشان در ادامه افزودند: شهادت ایشان نیز ضایعه‌ای بود که مردم زاهدان با آن مواجه شدند. بنده این ضایعه را به صدا و سیما، خبرنگاران و به خانواده و بستگان این عزیز تسلیت عرض می‌کنم و برای آن مرحوم مغفرت الهی و رفع درجات را مسئلت دارم. روز جمعه برای عبادت و بندگی پروردگار اس

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در بخش نخست سخنان‌شان در مراسم نماز جمعه زاهدان به اهمیت نماز جمعه در اسلام اشاره کردند و گفتند: دین اسلام آخرین دین است که برای هدایت، سعادت و نجات انسان‌ها برنامه‌ریزی کرده است. ایشان افزودند: برنامه‌ریزی اسلام در زمینه “نماز” به‌عنوان بالاترین عبادت، این است که مسلمانان پنج وقت نماز بخوانند. خداوند متعال نماز فردی را دوست ندارد، بلکه دوست دارد نمازهای فرض با جماعت و در مساجد ادا شوند. همچنین اسلام به مسلمانان دستور داده است هفته‌ای یک بار مساجد محله را در وقت نماز ظهر تعطیل کنند و برای ادای نماز جمعه در یک مکان تجمع نمایند. خطیب جمعه زاهدان خاطرنشان کردند: نماز جمعه فرض عین است. در حدیث آمده است هر کسی بدون عذر 3 نماز جمعه از او فوت شود، بر قلبش مهر نفاق زده می‌شود. شرکت در نماز جمعه از ارزش و اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و ثواب زیادی دارد. کسی که برای ادای نماز جمعه به‌راه می‌افتد مانند کسی است که احرام بسته و به سفر حج می‌رود. ادای نماز جمعه سبب معاف شدن گناهان این هفته تا هفته‌ آینده می‌شود. ایشان گفتند: همان‌طور که در ماه مبارک رمضان، شب قدر از ارزش ویژه‌ای برخوردار است، در هفته نیز روز جمعه نسبت به سایر ایام هفته ارزش و جایگاه ویژه‌ای داشته و دعا در لحظاتی از این روز قبول می‌شود. فاصله بین نماز عصر تا مغرب در روز جمعه نیز از اوقاتی‌ست که امید قبولیت دعا در آن بسیار زیاد است، به‌همین خاطر بسیاری از بندگان خدا این وقت را به ذکر و عبادت و تلاوت قرآن سپری می‌کنند. امام‌جمعه زاهدان در پایان خاطرنشان کردند: روز جمعه برای عبادت و بندگی پروردگار است، نباید آن را فقط در خواب و استراحت و تفریح سپری کنیم.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار