تبلیغات

هکر ها اطلاعات شخصی شما را یک چند میفروشند؟

Article Image

هکرهای مجرم که اقدام به سرقت اطلاعات محرمانه و شخصی کاربران در اینترنت میکنند، اکنون این اطلاعات را به ازای هر نفر معادل ۱ دلار در اختیار متقاضیان آن قرار میدهند. این موضوعی است که گزارش اخیر و جالب توجه شرکت امنیتی Trend Micro به آن اشاره کرده و البته دلایل آن را نیز بیان کرده است.

به گزارش سنی پرس گزارشی که اخیرا از سوی این شرکت امنیتی منتشر شده است بیان میکند که این اطلاعات در فضای Dark Web به فروش میرسد. این فضا بخشی به شدت رمزگذاری شده از اینترنت است که شناسایی دقیق موقعیت و صاحبان یک وب سایت را به شدت برای مقامات امنیتی و دولتی دشوار میسازد. فضای Dark Web یک بازار فوق العاده برای محصولات غیر قانونی از جمله مواد مخدر و انواع قاچاق است.

این همان فضایی است که هکرهای مسئول سرقت اطلاعات افراد و شرکت ها این اطلاعات را در آن به عرضه میگذارند تا متقاضیان اطلاعات شخصی در راستای منافع اغلب اقتصادی و بعضا سیاسی خود از آنها استفاده کنند:

اما نکته جالب در این جا است که بهایی که هکرها برای اطلاعات شناسایی شخصی یا PII که شامل نام، آدرس و شماره ملی یا هویتی افراد است، تعیین میکنند اخیرا به شدت کاهش یافته. دلیل این امر از دید گزارش موسسه Trend Micro افزایش عرضه ناشی از سرقت های عظیم اطلاعاتی در ماه ها و سالهای اخیر است!

این گزارش گفته: یک مازاد عرضه فوق العاده در بازار PII در فضای زیر زمینی اینترنت وجود دارد. این امر منجر به افت شدید ارزش اطلاعات شخصی افراد شده و در نهایت بهای PII برای هر فرد از ۴ دلار در سال گذشته به یک دلار رسیده است.

البته اطلاعات شخصی تنها بخشی از اطلاعاتی است که اکنون در فضای Dark Web مورد معامله قرار میگیرد. بخشی دیگر از این اطلاعات مربوط به حساب های بانکی و اطلاعات مالی کاربران است که قیمت آنها نیز اکنون به همان دلیل افزایش عرضه کاهش یافته ضمن اینکه گزارش مذکور یاد آور شده که دیگر اکنون مانند سال گذشته بهای اطلاعات کارتهای اعتباری برای برند های مختلف متفاوت نیست!

همچنین این گزارش گفته است که حتی اطلاعات مربوط به ورود به حساب های بانکی نیز در این فضا به فروش میرسد اما به بهای بسیار بالا یعنی در حدود ۲۰۰ تا ۵۰۰ دلار برای هر حساب. هر چقدر مانده حساب بیشتر باشد، بهای اطلاعات آن نیز بیشتر است.

اما باز هم این تنها اطلاعات قابل معامله در Dark Web نیست. در واقع اطلاعات کاربران اپراتور های موبایل به بهای ۱۴ دلار و اطلاعات حساب های PayPal و eBay هر کدام برابر با ۳۰۰ دلار فروخته میشوند. در این میان اطلاعات حساب های Uber هر کدام به بهای ۱٫۵ دلار فروخته میشود که مقامات این شرکت گفته اند برخی اقدامات برای جلوگیری از فروش اطلاعات سرقت شده این شرکت در فضای Dark Web را صورت داده اند.

Related Posts : (1)(0)

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار