تبلیغات

بیست‌ویکمین نشست مجمع فقه اسلامی ایران آغاز به کار کرد

Article Image

بیست‌ویکمین نشست مجمع فقه اسلامی (اهل سنت) ایران، صبح امروز ۳۰ آبان۱۳۹۴ با حضور علما و مفتیانی از مناطق مختلف کشور، در دارالعلوم زاهدان آغاز به کار کرد.
به گزارش سنی پرس، در بیست‌ویکمین نشست مجمع فقه اسلامی ایران، علما و کارشناسان فقهی اهل‌سنت از مناطق مختلف کشور شرکت دارند. این مجمع نشست جاری خود را با ریاست شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید آغاز کرد.
شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید، در نشست افتتاحیه این مجمع ضمن عرض خوشامد به علما و مفتیان شرکت‌کننده در این مجمع، به بیان اهمیت برگزاری چنین نشست‌هایی پرداخت.
ایشان با اشاره به تغییر شرایط جهان و نیازهای جدید جامعه‌ی امروزی اظهار داشتند: امروز در جهان شرایط جدیدی پیش آمده است؛ باید شریعت اسلام پاسخگو باشد و مردم را از اینکه دچار ضرر و خسارت شوند، نجات دهد. بحث‌های علمی و فقهی، با توجه به مشکلات جدیدی که در جهان اسلام پیش آمده خیلی مهم هستند. باید مسائل جدید مورد بحث قرار گیرند. به نظر بنده این کار که سبب حل مشکلات و معضلات مردم می‌شود، جهاد فی سبیل‌الله است.
در ادامه‌ی نشست افتتاحیه‌ی بیست‌ویکمین جلسه‌ی مجمع فقه اسلامی ایران، مولانا مفتی محمدقاسم قاسمی، رئیس دارالافتاء دارالعلوم زاهدان، به تشریح برنامه‌های بیست‌ویکمین نشست مجمع فقهی پرداخت.
مفتی عبدالقادر عارفی، دبیر اجرایی مجمع فقه اسلامی و استاد دارالعلوم زاهدان، در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: بیست‌ویکمین نشست مجمع فقه اسلامی ایران، طی امروز و فردا (۳۰ آبان و ۱ آذر ۱۳۹۴) سه مسأله «حکم سقط جنین قبل و بعد از چهار ماه»، «حکم پرداخت دیون معاملاتی در وام‌هایی که با گذشت زمان از ارزش آنها کاسته می‌شود» و «حکم استفاده از اسپری آسم در حالت روزه» را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد.
بنابر اعلام دبیرخانه‌ی مجمع فقه اسلامی اهل‌سنت ایران، ۳۸ مقاله به دبیرخانه این مجمع ارسال شده است که طی امروز و فردا قرائت خواهند شد.
قابل ذکر است مجمع فقه اسلامی ایران، به‌سال ۱۳۷۲ خورشیدی و توسط دارالافتاء دارالعلوم زاهدان تاسیس شده است. این مجمع اکنون ۳۴ عضو رسمی دارد و احکام بسیاری از مسایل فقهی را به تصویب رسانده است.

منبع:سنی آن لاین

Related Posts : خشم علما،مسولین،مردم و خ... اعلام دفن فرماندار اهل س�... انتخاب اولین سفیر کرد اه�... اهل بیت از دیدگاه اهلسنت (0)(0)

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار