تبلیغات

خشم علما،مسولین،مردم و خانواده ی صیادان بلوچ اعدام شده در عربستان +ویدئو

Article Image

به گزارش سنی پرس هفته پیش بود که ناگهان خبر اعدام سه شهروند بلوچ صیاد توسط عربستان سعودی شوک بزرگی را به استان سیستان و بلوچستان  وارد کرد .
“حسن قشقاوی” معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان وزیر امور خارجه ایران تصریح کرد: متأسفانه دولت عربستان سعودی با اجرای حکم اعدام سه تبعه کشورمان مراعات روابط دوجانبه را نکرد.
استاندار سیستان و بلوچستان نیز ، با اشاره به تلاش وزارت امور خارجه در این باره گفت: حفظ حقوق شهروندی و صیانت از آن در چهارچوب قوانین بین الملل یکی از اولویتهای دستگاه دیپلماسی ایران است.
سه صیاد اهل شهرستانهای چابهار و کنارک که برای صید راهی آبهای آزاد شده بودند مدتی قبل توسط عربستان سعودی دستگیرشدند و اواخر هفته گذشته بدون برگزاری دادگاهی گردن زده شدند.
طی بررسی میدانی خبرنگار سنی پرس تعدادی از صیادان نیز از خبر اعدام این سه نفر شوکه شده بوده و بیان داشتند انتظار نداشته اند که عربستان سه تن از همکارانشان را که برای کسب روزی حلال راهی دریا بودند را به جرم های واهی اعدام کند.
در فصل پاییز بیش از ۱۰۰۰ شناور برای صیادی به سمت آب‌های بین‌المللی می‌روند و سیستان و بلوچستان به تنهایی ۴۰ درصد از نیاز ایران به مصرف آبزیان را تأمین می‌کند.
در مصاحبه هایی که با خانواده های صیادان اعدام شده صورت گرفته است،به بی گناهی این افراد تاکید داشتند و با ناراحتی و غمی فراوان،ضمن محکوم کردن این اعدام ها،خواستار رسیدگی به حق و حقوقشان توسط مسولین بودند.
سنی پرس ضمن پوزش از کاربران فهیم و خانواده محترم این عزیزان کلیپ های اعدام و اظهارات استاندار و خانواده و محکومیت این عمل توسط علما و مردم را از باب اطلاع رسانی منتشر می کند.

لینک اظهارات خانواده و محکومیت ها             دانلود مصاحبه استاندارد سیستان و بلوچستان           لینک دانلود اعدام + ۱۸

Related Posts : بیست‌ویکمین نشست مجمع ف�... احضار کاردار عربستان به �... اعلام دفن فرماندار اهل س�... عربستان به دنبال اس‌۴۰۰ ... (0)(0)

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار