تبلیغات

احضار کاردار عربستان به وزارت خارجه در پی اعدام ۳ شهروند بلوچ

Article Image

به گزارش سنی پرس،وزارت کشور سعودی یکشنبه ۸ نوامبر(۱۷ آبان) از اجرای حکم اعدام تعزیری سه ایرانی به اتهام قاچاق مقادیر زیادی ماده مخدر حشیش به سعودی در شهر دمام در منطقه الشرقیه خبر داد.
این وزارتخانه در بیانیه خود یادآورد شده است که نیروهای امنیتی، سه تبعه ایرانی با نام‌های نبی بخش جوس، محمد اکرم بلوچ و امید بولیده را هنگام قاچاق مقادیر زیادی ماده مخدر حشیش به سعودی از راه دریا، دستگیر کرده بودند.
در پی انتشار این خبر کاردار عربستان به وزارت خارجه احضار شد و مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران به این موضوع اعلام شد.
در همین رابطه، حسن قشقاوی معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان وزیر امور خارجه ایران اعلام کرد که اعدام شهروندان ایرانی توسط عربستان را با اقدام متناسب دیپلماتیک پاسخ می‌دهیم.
قشقاوی در گقت‌وگو با تسنیم ضمن تبیین ابعاد پرونده این اتباع ایرانی، افزود: سال ۹۰ دولت عربستان اعلام کرد از شناوری حدود ۵۰۰ کیلوگرم مواد مخدر ضبط کرده است که ۱۱ سرنشین متشکل از شش پاکستانی و پنج ایرانی داشت.
وی گفت: ۴ سال پیش دو نفر از این اتباع ایرانی به‌تدریج تبرئه و آزاد شدند و به کشور بازگشتند اما سه نفر دیگر با طی مراحل مختلف دادرسی حدود یک سال پیش به اعدام محکوم شدند که بنا بر اعلام وزارت کشور عربستان امروز حکمشان اجرا شد.
قشقاوی تأکید کرد: به همین علت باید بررسی کنیم تا اقدام متناسب دیپلماتیک را در پی این حادثه انجام دهیم.

Related Posts : خشم علما،مسولین،مردم و خ... عربستان به دنبال اس‌۴۰۰ ... سرنوشت نامشخص‌ ۱۵ تن از �... هشدار مراجع تقلید شیعه د�... (0)(0)

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار