تبلیغات

گردهمایی بزرگ مسلمانان آمریکا برگزار شد

Article Image
به اشتراک بزارید!

4570a70955fd08c415f0acf278e8f971_XLبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی الخلیل آنلاین ،به نقل از وردبولتن، سازمان اسلامی آمریکای شمالی (ICNA) و جمعیت مسلمانان آمریکایی (MAS) برگزارکنندگان چهل و یکمین دوره این گردهمایی هستند. محور گردهمایی امسال که به مدت سه روز برگزار می‌شود، گرامیداشت «قرآن کریم؛ کتاب هدایت الهی» است و سخنرانان از کشورهای مختلف در مورد راه‌های شناخت بهتر این متن مقدس صحبت می‌کنند.

به گفته برگزارکنندگان این برنامه، انتظار می‌رود امسال تعداد شرکت‌کنندگان حداقل ۳۰ درصد بیشتر از سال گذشته باشد و تا پایان گردهمایی به ۲۶ هزار نفر یا بیشتر برسد.

نعیم بیگ، رئیس سازمان اسلامی آمریکای شمالی در سخنرانی آغازین این همایش گفت: موضوع گردهمایی امسال قرآن کریم است تا در زیبایی‌های این کتاب مقدس تدبر کنیم و با تصورات نادرست در مورد دین اسلام و مسلمانان که از سوی رسانه‌ها و برخی سیاستمداران ایجاد شده، مقابله کنیم.

وی گفت: ما احساس می‌کنیم که به عنوان مسلمانان آمریکا وظیفه داریم در مورد دینمان، هویتمان و کتاب خدا سخن بگوییم.

نعیم بیگ ادامه داد: ما معتقدیم که این کتاب، الهی است و پاسخ به همه مسائلی را که ما با آن در زندگی مواجه می‌شویم، در خود دارد.

وی افزود: هدف قرآن کریم پیشرفت جامعه و مفید بودن آن برای همگان است.

اسامه جمال، دبیرکل شورای سازمان‌های اسلامی آمریکا نیز گفت: اکنون زمان آن است که مسلمانان آمریکا با هم متحد شوند و با خطر روزافزون اسلام‌هراسی مقابله کنند.

وی با اشاره به دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری خواه آمریکا که به ادبیات خصمانه علیه مسلمانان شهرت یافته، از همه مسلمانان آمریکا خواست تا صدای خود را برای مقابله با این گفتمان اسلام‌هراسانه بالا ببرند.

8587691425761410130158679372

در این همایش سه روزه موضوعات مختلفی از جمله چالش‌های مسلمانان ساکن آمریکای شمالی، اسلام‌هراسی و تبعیض و چگونگی مقابله با مشکلاتی که مسلمانان هر روز با آن مواجه هستند، بررسی می‌شود.

الخلیل آنلاین

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار