تبلیغات

حمله موشکی دشمنان و حوثی ها به مکه شدیداً محکوم است

Article Image
به اشتراک بزارید!

IMG-20160902-WA0003یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا قُوا أَنفُسَکُمْ وَأَهْلِیکُمْ نَاراً وَقُودُهَا النَّاسُ وَالْحِجَارَهُ عَلَیْهَا مَلَائِکَهٌ غِلَاظٌ شِدَادٌ لَا یَعْصُونَ اللَّهَ مَا أَمَرَهُمْ وَیَفْعَلُونَ مَا یُؤْمَرُونَ [التحریم : ۶] شیخ القرآن مولانا محمد عثمان در فرازی از خطبه های نماز جمعه این هفته (۱۴ آبان ماه ۱۳۹۵) مسجد جامع الخلیل خاش ضمن تلاوت آیه ۶ سوره تحریم فرمود: پیام آیه این است که ای کسانی که ایمان آورده اید خودتان و اهل خود را از آتش جهنم برهانید و نجات دهید. نجات از آتش جهنم با ایمان به وحدانت الله و عمل به احکام الهی و طاعات ، عبادات است.

نجات و سعادت کامل در گرو ایمان و عمل صالح است

در حدیث آمده: هر کسی لااله الاالله بگوید داخل بهشت می شود و این حدیث با احادیث دیگر کنار هم گذاشته شده و معنا می شود که با گفتن لااله الاالله و شهادت رسالت رسول صلی الله علیه و سلم و ایمان به معاد ، عمل به احکام لازم و ضروری است. در درجه اول اعمال فرضیه از جمله: نماز ، زکات ، روزه ، حج ، جهاد ، انفاق و امربه معروف و نهی از منکر است.

(قُوا أَنفُسَکُمْ وَأَهْلِیکُمْ) در درجه اول خود انسان باید ایمان بیاورد و عمل کند و در درجه دوم اهلش یعنی همسر ، فرزندان و اقوام و دیگران. لذا باید برای نجات خود و دیگران فکرمند باشیم و خود عمل کنیم و دیگران را هم به اسلام و احکام وادار به عمل کنیم.

حالت امت اسلام بسیار وخیم و دردناک است

شیخ القرآن مولانا محمد عثمان مدیر جامعه اسلامیه مدینه العلوم خاش در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به رخدادها و جنگهای دشمنان با مسلمانان اظهار نمود: امروزه حالت امت اسلام بسیار وخیم و دردناک است همانطورکه از رسانه ها با خبر می شوید روزانه در سوریه و حلب مسلمانان محاصره و فرزندان ، زنان و پیرمردان زیر بمباران های کفار ، ملحدین و مشرکین هستند.

مولانا محمد عثمان در ادامه افزود: در کشور عراق بیش از ۳۰ سال است که مردم این کشور توسط غارتگران و متجاوزان در حال جنگ می باشند و کشته می شوند و روزی آمریکا ، اسرائیل و روزی روسیه به آنها حمله ور می شود.

این نشانه هلاکت و نابودی کسانی است که به سوی کعبه سوءقصد می کنند

شیخ التفسیر مولانا محمد عثمان در ادامه سخنان خود نسبت به حمله موشکی حوثی ها به جده اظهار نمود: متاسفانه کار دشمنان و حوثی های بی دین به جایی رسیده که به سوی خانه کعبه موشک پرتاب کرده اند و شهر مکه را نشانه گرفته اند اما بدانند کسانی که سوء قصد به مکه بکنند همانطور که نام مکه بکه است یعنی گردن شکن. طبق نص صریح قرآن الله تعالی گردنشان را می شکند و گردنشان شکسته خواهد شد.(تکبیر)

قرآن می فرماید: هر کسی اراده الحاد و تخریب را برای خانه کعبه و شهر مکه بکند الله تعالی او را عذاب دردناک می دهد. لذا اینها به جای خود دجال هم نمی تواند به مکه قدم بگذارد دجالی که دعوای خدایی می کند، ملائکه رحمان درهای ورودی مکه و مدینه را بسته و اهل دجال را هم اجازه نمی دهد که وارد این دو شهر مقدس شود.

حمله موشکی دشمنان و حوثی ها به مکه شدیداً محکوم است

خطیب جمعه مسجد جامع الخلیل خاش در ادامه سخنان خود حمله موشکی دشمنان و حوثی ها به مکه را شدیداً محکوم کرد و اظهار نمود : بیت الله قبله تمام مسلمین و تا روز قیامت قبله است چراکه این یادگار خداوند است و این بیت را خداوند تا قیامت حفاظت می کند لذا این نشانه بدبختی ، هلاکت و نابودی انسانهایی است که به سوی کعبه موشک پرتاب می کنند. کعبه متعلق به یک کشور نیست بلکه متعلق به تمام عالم اسلام است.

ایشان افزود : تمام مسلمین جهان و کشورهای اسلامی این حرکت را محکوم نموده اند و ما هم به شدت محکوم می کنیم. (تکبیر)

کعبه با جان ، هستی  و وجود مسلمانان وابسته است

مولانا محمد عثمان در ادامه خطاب به صهیونیست ها افزود: صهیونیست ها بدانند معامله کعبه با بیت المقدس فرق می کند چراکه بیت المقدس مسجد است اما کعبه قبله است و این با جان ، هستی  و وجود مسلمانان وابسته است و تا مسلمانی است این خانه کعبه باقیست.

خانه کعبه را غیر از مسلمانان هیچ گروهی نمی تواند زیر سلطه خود در بیاورد

مدیریت جامعه اسلامیه مدینه العلوم خاش تاکید نمود: مکه شهر امن و حرام است چه فکر می کنند قشر گراها ، گروه گراها و مذهب گراها؟ مطمئن باشید خانه کعبه را هیچ گروهی نمی تواند زیر سلطه خود غیر از مسلمانان در بیاورد. فقط مسلمان متولی این مکان مقدس است و به کوری چشم دشمنان و حاسدان تا قیامت کعبه در دست مسلمانان باقی خواهد ماند.

اینهایی که سوء قصد به خانه کعبه می کنند از حماقت ، جهالت و تعصب کورکورانه شان است

شیخ القرآن مولانا محمد عثمان در پایان سخنان خود نابودی واقعه ابرهه و اصحاب فیل را برای دشمنان مکه عبرت دانست و تشریح نمود:حفاظت کعبه توسط ملائکه و مسلمانان است. همانطور که واقعه ابرهه فراموش نشده است ، در سال تولد رسول الله، ابرهه با گروهش وقتی اراده نابودی خانه کعبه را می کند (أَلَمْ تَرَ کَیْفَ فَعَلَ رَبُّکَ بِأَصْحَابِ الْفِیلِ) ندیدید که پروردگار با اصحاب فیل چکار کرد (أَلَمْ یَجْعَلْ کَیْدَهُمْ فِی تَضْلِیلٍ) ندیدید که مکر آنها را نیست و نابود کرد (فَجَعَلَهُمْ کَعَصْفٍ مَّأْکُولٍ) آنها را مانند کاه تکه تکه و ریزه ریزه کرد. بنابراین اینهایی که سوء قصد به خانه کعبه می کنند از حماقت ، جهالت و تعصب کورکورانه شان است و باید از تاریخ اسلام عبرت بگیرند که با دشمنان خانه کعبه چه معامله ای شده است.

الخلیل آنلاین

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار