تبلیغات

کشورهای اسلامی اختلافات را کنار بگذارند و به همدیگر توهین و اهانت نکنند

Article Image
به اشتراک بزارید!

DSC00079وَقَالُواْ کُونُواْ هُوداً أَوْ نَصَارَى تَهْتَدُواْ قُلْ بَلْ مِلَّهَ إِبْرَاهِیمَ حَنِیفاً وَمَا کَانَ مِنَ الْمُشْرِکِینَ [البقره : ۱۳۵] قُلْ إِنَّ صَلاَتِی وَنُسُکِی وَمَحْیَایَ وَمَمَاتِی لِلّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ [الأنعام : ۱۶۲] لاَ شَرِیکَ لَهُ وَبِذَلِکَ أُمِرْتُ وَأَنَاْ أَوَّلُ الْمُسْلِمِینَ [الأنعام : ۱۶۳] شیخ التفسیر مولانا محمد عثمان در مراسم نماز جمعه این هفته (۱۹ شهریور ۱۳۹۵) مسجد جامع الخلیل خاش ضمن تلاوت آیاتی از قرآن عظیم الشان به موضوع این آیات پرداخت و فرمود: این جمعه مرتبط با فرا رسیدن عید بزرگ قربان است و در تمام کشور این عید اضحی را خواهیم داشت. گرچه از نعمت حج امسال مسلمانان ایران به دلیل اختلافاتی بین دو کشور عربستان و ایران برخوردار نشدند لذا این اختلافات و بازماندن مسلمانان ایران از حج و فاصله گرفتن به نفع امت اسلام  نمی باشد.

مولانا محمد عثمان خطیب جمعه مسجد جامع الخلیل خاش در ادامه بیانات خویش تصریح نمودند: دشمنان اسلام و استکبار جهانی از اختلافات مسلمانان سوء استفاده می کنند، دشمنان امروز همه دست هم دادند و مسلمانان را می کشند و جنگ و خونریزی را در کشورهای اسلامی راه اندازی کرده اند  لذا ما مسلمانان باید بیش از قبل اتحاد و اتفاق داشته باشیم.

ایشان در ادامه افزود: پشت پرده این مسائل و جنگ ها کفار ، یهود و نصارا است و امروزه آنها مستقیماً با مسلمانان در جنگ هستند لذا این را می طلبد که کشورهای اسلامی اختلاف را کنار بگذارند و به همدیگر توهین و اهانت نکنند و اتحاد ، اتفاق و همسویی را در بر بگیرند چراکه دشمنان خواهان تضعیف نمودن مسلمانان هستند.

قرآن می فرماید: نزاع نکنید که در شما سستی و ضعف پیش می آید و آن ابوهت و قدرت شما از بین می رود لذا این توصیه را قرآن پیشاپیش به امت کرده است.

عضو مجمع فقهی ایران در ادامه سخنان خود اظهار نمود: امروز این را می طلبد که سران کشورهای اسلامی وحدت و اتحاد امت اسلام را بر مسائل فروعی و سلیقه ای ترجیح دهند و جنگ ها را در بین مسلمانان خاموش و نگذارند آتش جنگ شعله ور شود و دشمنان بهره برداری کنند.

امیدوارم که سران دو کشور اسلامی ایران و عربستان به تفاهم برسند و مشکلات برداشته شوند.

ذبح قربانی عبادت بزرگ عید اضحی است

شیخ القرآن مولانا محمد عثمان مدیر جامعه اسلامیه مدینه العلوم خاش در بخش پایانی سخنان خود به موضوع برگزاری سر وقت نماز عید قربان اشاره نمود و متذکر شد: طبق جلسه شورای ائمه جمعه شهرستان خاش نمازهای عید باید در یک وقت معین یعنی ساعت ۸ صبح به خصوص نماز عید قربان برگزار شود تا مردم به ذبح قربانی و دیدار خویشاوندان خود برسند.

ایشان ذبح قربانی را عبادت بزرگی عنوان کردند و گفتند: ذبح قربانی عبادت بزرگ عید اضحی است و لذا قربانی را برای خشنودی الله متعال باید ذبح نمود و برای این عبادت حیوان مناسبی را ذبح کنید تا ثواب آن در حسنات شما ثبت شود.

وی در آخر به روزه شدن در ایام ذی الحجه اشاره نمود و یادآور شد: روزه سه روز قبل عید قربان ثواب عظیمی دارد و اگر  کسی توانایی نداشت روز عرفه را روزه بگیرد چراکه بزرگترین عبادت محسوب می شود و پاداش فراوانی نزد پروردگار دارد.

الخلیل آنلاین

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار